Facebook обвинуватили у незаконному зборі біометричних даних користувачів

Facebook обвинуватили у незаконному зборі біометричних даних користувачів

Компанію обвинувачують у зборі і зберіганні біометричних даних понад 100 млн користувачів Instagram без їх відома чи згоди

Facebook обвинуватили у незаконному зборі біометричних даних користувачів
фото pixabay.com

Проти Facebook, яка є власником популярного додатку Instagram, висунуто нове обвинувачення.

Як повідомляє Gizchina, у позові проти компанії стверджується, що вона збирає біометричні дані серед користувачів платформи за допомогою інструментів тегування зображень. Facebook запропонував заплатити $650 млн для врегулювання позову.

В останньому позові, поданому в суд штату Редвуд-Сіті, Facebook знову звинувачують у зборі і зберіганні біометричних даних понад 100 млн користувачів Instagram без відома або згоди користувача з метою отримання з цього вигоди. У позові стверджується, що така поведінка порушує закон про конфіденційність в штаті Іллінойс, який забороняє несанкціоновані дії з біометричними даними. Згідно з цим законом, компанія може бути оштрафована на $1000 за кожне порушення. Штраф може бути збільшений до $5000, якщо буде доведено , що компанія порушувала правила навмисно.

У позові також йдеться, що Facebook тільки з початку цього року почав інформував користувачів Instagram про те, що збирає біометричні дані користувачів. На даний момент від Facebook офіційної відповіді на цей позов немає.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що TikTok обійшов захист конфіденційності в операційній системі Android від Google і більше року збирав унікальні ідентифікатори мільйонів пристроїв. Це дані, які дозволяють за додатком відстежувати користувачів в інтернеті без можливості вимкнути функцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті