Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Масштаб руйнувань через вибух у Бейруті сягає $15 млрд – президент Лівану

Масштаб руйнувань через вибух у Бейруті сягає $15 млрд – президент Лівану

Євросоюз направив у Бейрут понад 17 тонн гуманітарки

Масштаб руйнувань через вибух у Бейруті сягає $15 млрд – президент Лівану
фото DR

В результаті вибуху 2750 тонн аміачної селітри в порту Бейрута завдано збитків, орієнтовно, більш ніж на $15 млрд. Таку оцінку навів президент Лівану Мішель Аун, пише Deutsche Welle з посиланням на газету Daily Star.

За відомостями видання, в ході зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом глава ліванської держави заявив, що його країна перебуває «в процесі проведення необхідних реформ, боротьби з корупцією, а також кримінального розслідування» у зв'язку з катастрофою, що сталася 4 серпня.

Євросоюз вже направив у Бейрут понад 17 тонн гуманітарних вантажів. Транспортний літак з ліками, медичним обладнанням та іншими речами приземлився в ліванській столиці вранці 13 серпня, повідомила Єврокомісія. При цьому відправлена допомога призначена для полегшення доступу населення до медичного обслуговування не тільки в зв'язку з руйнівними вибухами, а й для боротьби з пандемією коронавірусу.

Міжнародна спільнота висловила готовність надати країні допомогу більш ніж на 250 млн євро, в тому числі Німеччина – 20 млн євро. При цьому глава МЗС ФРН Хайко Маас перед візитом до Лівану 12 серпня підкреслив, що умовою для інвестицій повинні стати глибокі економічні реформи.

За останніми даними, два вибухи аміачної селітри, що зберігалася на одному зі складів бейрутського порту без дотримання норм безпеки, призвели до загибелі не менше 171 людини, близько 6 000 осіб отримали поранення.

Як стало відомо, спецслужби попереджали владу Лівану про небезпеку за два тижні до вибуху в Бейруті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті