Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Спецслужби попереджали владу Лівану про небезпеку за два тижні до вибуху в Бейруті

Спецслужби попереджали владу Лівану про небезпеку за два тижні до вибуху в Бейруті

Про селітру адміністрацію бейрутського порту ще 4 роки тому попереджав приватний експерт, який працював з армією США

Спецслужби попереджали владу Лівану про небезпеку за два тижні до вибуху в Бейруті
фото DR

Ліванська влада знала про небезпеку зберігання вибухонебезпечних хімікатів у головному порту столиці за два тижні до руйнівного вибуху, жертвами якого стали понад 200 осіб. Ліванські спецслужби попереджали президента і прем'єра про те, що 2700 тонн аміачної селітри можуть злетіти у повітря і знести пів Бейруту, ще 20 липня, йдеться у доповіді про причини вибуху, передає ВВС.

Політична криза в Лівані посилилася – напередодні ліванський уряд пішов у відставку. Траур перших днів після катастрофи змінився гнівом – ліванці масово протестують на вулицях і звинувачують владу в тому, що трапилося.

Вибух, як стверджують джерела агентства в силових структурах, міг статися через ремонт ангара, де лежали мішки з аміачною селітрою. За їх словами, селітра лежала без охорони в ангарі з вибитими дверима і дірою в стіні, і влада вимагала від порту полагодити їх. Через зварювальні роботи могла і розгорітися пожежа.

У доповіді також вказано, що силовики і митники давно знали про небезпеку вантажу і вимагали у суддів винести постанову про вивезення хімікатів.

Про небезпечний вантаж адміністрацію бейрутського порту ще чотири роки тому попереджав приватний експерт, який працював з армією США, дізналася в понеділок газета New York Times.

У доповіді про причини вибуху, складеній Головним управлінням безпеки країни, згадується про листи від 20 липня, спрямовані президенту Мішелю Ауну і прем'єр-міністру (тепер колишньому) Хасану Діабі.

У доповіді стверджувалося, що аміачна селітра повинна бути негайно переміщена в безпечне місце. Силовики побоювалися, що селітру можуть викрасти і використовувати для нападів бойовики.

«Я попередив їх, що якщо [селітра] вибухне, Бейрут може бути знищений», – розповіло джерело агентства в силових структурах.

Раніше глава митної служби Лівану заявляв, що його попередники і він сам кілька разів просили суддів розібратися з небезпечним вантажем і перемістити його в безпечне місце.

В адміністрації президента і генпрокуратурі не відповіли на питання про лист. Минулого тижня Аун визнав, що був поставлений до відома про зберігання небезпечного вантажу – але заявив, що не відповідає за безпеку порту.

Представник екс-прем'єра Діабі підтвердив одержання листа 20 липня, заявивши, що його було відправлено до Вищої ради оборони країни.

У суботу та неділю в Бейруті сталися зіткнення між протестувальниками і поліцією, групи демонстрантів увірвалися в будівлі кількох міністерств, звідки їх витіснила армія.

Ліванці звинувачують всю політичну еліту в трагедії, яку вважають результатом систематичної недбалості, корупції і некомпетентності.

Нагадаємо, уряд Лівану пішов у відставку на тлі протестів після вибуху в Бейруті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті