Експортери «Укроборонпрому» уклали контрактів на $154 млн з початку року
ТОП-10 країн основних імпортерів української продукції: Китай, Туреччина, Пакистан, Індія, Йорданія, В'єтнам, Азербайджан, Алжир, Марокко, Ефіопія

Держконцерн «Укроборонпром» підсумував діяльність підприємств-спецекспортерів – «Спецтехноекспорту», «Укрспецекспорту», «Укрінмашу», «Прогресу» і «Укроборонсервісу» в першому півріччі 2020 року. Про це повідомляєтьсяна сайті «Укроборонпрому».
Згідно з повідомленням, загальний обсяг експорту озброєння і військової техніки в іноземні держави підприємств-спецекспортерів Концерну за перше півріччя склав майже $145 млн. Усього за цей період укладено експортно-імпортних контрактів на $154 млн.
ТОП-10 країн основних імпортерів української продукції, частка експорту яких склала 85%: Китай, Туреччина, Пакистан, Індія, Йорданія, В'єтнам, Азербайджан, Алжир, Марокко, Ефіопія.
Вагомими експортними поставками (понад $5 млн) у першому півріччі 2020 року були постачання до КНР обладнання та складових до техніки ВМС, а також надання послуг з R&D за авіадвигунобудівною тематикою, постачання до Туреччини радіолокаційної станції та супутніх товарів, постачання до Йорданії комплектувальних виробів для ракетного озброєння, а також надання послуг з ремонту авіадвигунів для В’єтнаму.
У регіональній структурі міжнародних передач товарів військового призначення переважає Азіатсько-Тихоокеанський регіон – 56% від усіх поставок. Частка європейських країн у регіональній структурі експорту озброєння та військової техніки зросла до 19%, у 2019 році вона складала 13%, а у 2013 році – всього 3%.
Третім географічним ринком вітчизняної продукції військового призначення є Близький Схід та Північна Африка – 18%.
У структурі експорту озброєнь та військової техніки традиційно перше місце займає постачання авіаційної техніки, надання послуг з ремонту і модернізації та постачання запчастин до неї – 30%, сегмент військово-морської техніки склав 25%, бронетанкової техніки та техніки ППО – 16% та 14% відповідно.
Раніше повідомлялося, що торгівля агропродукцією між Україною та ЄС за І півріччя зменшилася на 5,1%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].