Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
МВС Білорусі подало в розшук на засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA

МВС Білорусі подало в розшук на засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA

Канал перетворився на координатора протестів і місцем збору всієї корисної інформації

МВС Білорусі подало в розшук на засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA
фото DR

 У Білорусі оголосили в розшук засновника найпопулярніших опозиційних телеграм-каналів Nexta і Nexta Live. Степана Путило звинувачують в організації масових заворушень, підготовці до них інших людей або фінансуванні таких заворушень. Йому загрожує до 15 років в'язниці.

Що таке NEXTA? По суті, це ЗМІ, у якого немає власного сайту, немає штату працівників, а є Youtube і телеграм-канали з аудиторію у понад 1,5 млн підписників станом на серпень 2020 року.

NEXTA вимовляється як «нехта» з наголосом на перший склад. З білоруської це перекладається як «хтось».

Заснований п'ять років тому 17-річним школярем, NEXTA був просто каналом у Youtube, музичним проектом Степана Путило, відомого вже зараз під ім'ям Степан NEXTA і Степан Свєтлов.

В основному канал використовує user generated content – матеріали, які анонімно присилають користувачі з усієї Білорусі.

«Telegram – це анонімний майданчик, це безпечна передача інформації і «NEXTA» – це тисячі білорусів, які діляться якоюсь інформацією, які надсилають її нам і, таким чином, розповідають її на всю країну. Вони розповідають ті історії, які повинні бути почуті, які ніколи не прозвучать на білоруському телебаченні або в офіційних білоруських медіа», – розповідав про концепцію проекту його головний редактор Роман Протасевич в інтерв'ю Euronews.

У ніч виборів аудиторія каналу NEXTA Live зростала по 100 000 підписників за кілька годин.

Після двох ночей протестів у Telegram-каналу було вже 1,1 млн підписників.

Зняті таємно кадри масових затримань і розгонів мітингів, розпилення сльозогінного газу, використання гумових куль отримували по 500 000 переглядів у Telegram.

NEXTA Live дозволив вільне використання свого контенту.

Завдяки тому, що засновник Telegram Павло Дуров використав методи обходу цензури, у більшості білорусів в умовах повального відключення інтернету працював тільки Telegram.

«Telegram хороший тим, що це єдина платформа, яка працювала хоч якось. Повільно, не завантажувалися мультимедійні дані, але вона хоч якось працювала. Більшість людей в Білорусі бачили тільки текстовий варіант, але вони хоча б так отримували інформацію про те, що відбувається», – каже Протасевич, головний редактор проекту.

Враховуючи те, що представники опозиції, штабу Світлани Тихановської, не були присутні на протестах, а сама вона опинилася за кордоном, канал NEXTA став своєрідним координатором акцій.

Крім фото і відео про оперативну ситуацію, на каналі з'являлися заклики про допомогу, карти розміщення міліції, адреси, де можна сховатися, коди до під'їздів, контакти адвокатів і правозахисників.

За матеріалами ВВС

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті