Плаваюче курсоутворення зберігається – Шевченко

Плаваюче курсоутворення зберігається – Шевченко

НБУ не буде публікувати критерії, за якими буде виходити на ринок з інтервенціями

Плаваюче курсоутворення зберігається – Шевченко
Очільник НБУ Кирило Шевченко
Фото: flickr.com

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що регулятор буде згладжувати надмірні коливання курсу. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

«Плаваюче курсоутворення зберігається. Ключові принципи роботи НБУ на міжбанку теж. Ми будемо згладжувати надмірні коливання курсу, як в одну так і в іншу сторону. Це те, що стосується стратегії.

Нам часто ставлять питання, чи ми будемо публікувати точні критерії, за якими НБУ визначає, коли йому потрібно виходити на ринок з інтервенціями. Я говорив і ще раз хочу сказати: ні, ці критерії публікувати не будемо, так як вони тільки розв'яжуть руки для валютних спекуляцій», – пояснив Шевченко.

За його словами, якщо учасники ринку будуть наперед знати, коли НБУ виходить на ринок, вони будуть використовувати це для отримання спекулятивних доходів, а економіка від цього нічого не виграє.

Голова НБУ розповів, що регулятор у липні продавав валюту, щоб згладжувати коливання.

«А в серпні вже навпаки купуємо надлишки валюти з ринку в резерви. До речі, з початку року у нас позитивне сальдо інтервенцій понад $800 млн», – зазначив він.

Також Шевченко згадав про волатильність курсу у 2019 році.

«Спочатку гривня минулого року укріпилася з 28 до 23,5 грн/долар, а в цьому повернулася на фактично початковий рівень, на якому вона була», – сказав він.

За його словами, було б неправильно говорити про те, що волатильність, яка була з початку 2019 року, є нормальною для України. Але сам факт волатильності є нормальним.

«Курс плаваючий, а отже, відображає попит та пропозицію на ринку. У минулому році був досить великий приплив валюти в країну, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку – гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися.

І в обох випадках будуть свої переможці, і свої переможені. Експортерам ревальвація завжди менш вигідна, а імпортерам і споживачам – більш вигідна. Тобто плаваючий курс завжди буде когось не влаштовувати», – пояснив банкір.

Як повідомлялося раніше, НБУ минулого тижня купив на міжбанку $223 млн. Продаж валюти регулятор за вказаний період не здійснював

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті