Президент «Київміськбуду» пояснив, як в «Укрбуду» виник дефіцит у 2 млрд грн

Президент «Київміськбуду» пояснив, як в «Укрбуду» виник дефіцит у 2 млрд грн

Кошти Фонду фінансування будівництва виводилися й перекидалися на інші компанії

Президент «Київміськбуду» пояснив, як в «Укрбуду» виник дефіцит у 2 млрд грн
Президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір
Фото: Тетяна Довгань/Mind.UA

Президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в інтерв'ю виданню Mind пояснив, що дефіцит у 2 млрд грн, яких не вистачає на добудову всіх житлових комплексів «Укрбуду», з'явився через те, що кошти з Фонду фінансування будівництва (ФФБ) «перекидалися, виводилися на інші підконтрольні компанії або на «фізиків». Натомість згідно із законом України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» кошти з ФФБ можуть бути залучені лише для фінансування конкретного об'єкта.  

«Гроші люди несли не в «Укрбуд», гроші вони віддавали «Житло-Капітал». А куди вони поділися звідти – тепер директору Єгору Смілому це питання ставить ДБР.

Згідно із законом, із ФФБ конкретного об'єкта можна фінансувати тільки його будівництво. Якби так відбувалося, то і проблем би не виникло. Але на практиці гроші перекидалися, виводилися на інші підконтрольні компанії або на «фізиків». Так і утворився той дефіцит на добудову в 2,1 млрд грн, про який я вже кілька разів говорив», – розповів очільник компанії. 

Як повідомлялося раніше, Комунальне підприємство «Київміськбуд» і Державна іпотечна установа (ДІУ) підписали меморандум про те, що вона викупить у Київміськбуду квартири на суму 2,1 млрд грн. Це дасть змогу компанії профінансувати добудову всіх житлових комплексів «Укрбуду».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті