Президент «Київміськбуду» пояснив, як в «Укрбуду» виник дефіцит у 2 млрд грн

Президент «Київміськбуду» пояснив, як в «Укрбуду» виник дефіцит у 2 млрд грн

Кошти Фонду фінансування будівництва виводилися й перекидалися на інші компанії

Президент «Київміськбуду» пояснив, як в «Укрбуду» виник дефіцит у 2 млрд грн
Президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір
Фото: Тетяна Довгань/Mind.UA

Президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в інтерв'ю виданню Mind пояснив, що дефіцит у 2 млрд грн, яких не вистачає на добудову всіх житлових комплексів «Укрбуду», з'явився через те, що кошти з Фонду фінансування будівництва (ФФБ) «перекидалися, виводилися на інші підконтрольні компанії або на «фізиків». Натомість згідно із законом України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» кошти з ФФБ можуть бути залучені лише для фінансування конкретного об'єкта.  

«Гроші люди несли не в «Укрбуд», гроші вони віддавали «Житло-Капітал». А куди вони поділися звідти – тепер директору Єгору Смілому це питання ставить ДБР.

Згідно із законом, із ФФБ конкретного об'єкта можна фінансувати тільки його будівництво. Якби так відбувалося, то і проблем би не виникло. Але на практиці гроші перекидалися, виводилися на інші підконтрольні компанії або на «фізиків». Так і утворився той дефіцит на добудову в 2,1 млрд грн, про який я вже кілька разів говорив», – розповів очільник компанії. 

Як повідомлялося раніше, Комунальне підприємство «Київміськбуд» і Державна іпотечна установа (ДІУ) підписали меморандум про те, що вона викупить у Київміськбуду квартири на суму 2,1 млрд грн. Це дасть змогу компанії профінансувати добудову всіх житлових комплексів «Укрбуду».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло