Придбаний американцями стадіон «Чорноморець» знову арештували

Придбаний американцями стадіон «Чорноморець» знову арештували

Заяву подала громадська організація «Олімпік», якій належить однойменний донецький футбольний клуб

Придбаний американцями стадіон «Чорноморець» знову арештували
Фото: ua-football.com

Суд прийняв рішення повернути стадіон «Чорноморець» в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) – передає НВ.

6 серпня 2020 року Шевченківський районний суд м. Київ ухвалив рішення передати стадіон в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів  (АРМА). В Ухвалі суду, копія якої є у редакції НВ, говориться, що це пов'язано з «порядком зберігання речових доказів у кримінальному провадженні № 42020000000001344 від 23.07.2020 р». У тексті зазначається, що стадіон на правах приватної власності належить Allrise Capital inc. (США).

«У реєстрі судових рішень дійсно є така постанова суду. Наша юридична команда працює над тим, щоб розібратися з цією ситуацією. Як ми розуміємо, причиною стало клопотання прокуратури в рамках кримінального провадження, порушеної на підставі заяви третьої особи за надуманими обставинами», – відповіли НВ Бізнес в пресслужбі «Allrise Capital».

Досудове розслідування почали на підставі заяви громадської організації «Олімпік», якій належить однойменний донецький футбольний клуб. Вона звинуватила чиновників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в продажу стадіону за заниженою майже в шість разів ціною (покупець заплатив 193,8 млн грн, хоча спочатку об'єкт продавали за 1,139 млрд).

Слідчий СБУ клопотав про арешт комплексу «з метою забезпечення збереження речових доказів і збереження їх економічної вартості», і 31 липня суд підтримав цю вимогу.

7 серпня той же Шевченківський суд передав об'єкт АРМА.

Нагадаємо, стадіон кілька разів заарештовували в рамках іншої справи, яку розслідує СБУ, – за фактом виведення грошей з «Імексбанку». Арешт був знятий, що дозволило Фонду гарантування вкладів фізичних осіб підписати договір купівлі-продажу з «Allrise Capital».

Після продажу «Чорноморця» Владислав Гельзін, який є головою громадської організації й футбольного клубу «Олімпік», заявляв, що готовий викупити стадіон у нових власників. 

У недавньому інтерв'ю СЕО компанії «Allrise Capital» Руслан Зинуров заявив, що структури власника ФК «Чорноморець» і «Імексбанку» Леоніда Клімова досі зберігають контроль над стадіоном.

Раніше Mind писав про те, чому іноземці не можуть купити в Україні комерційну нерухомість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті