Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Виробники шампанського у Франції домовилися зібрати лише частину урожаю винограду

Виробники шампанського у Франції домовилися зібрати лише частину урожаю винограду

Решта залишиться гнити на землі

Виробники шампанського у Франції домовилися зібрати лише частину урожаю винограду
фото pixabay.com

360 виробників шампанського, на яких припадає близько 90% закупівель винограду сортів шардоне, піно нуар і піно-меньє у незалежних виноградарів Шампані, уклали угоду з цими фермерами про те, що ті будуть збирати не більше 8 тонн винограду з гектара, що на 22 % менше, ніж в минулому році. Про це пише The Times, на яке посилається Коммерсант.

За словами виробників шампанського, скорочення попиту на нього під час пандемії COVID-19 виявилося найсильнішим ударом по галузі з часів Другої світової війни.

Продажі компанії LVMH, якій серед іншого належать бренди шампанського Moet & Chandon, Krug, Dom Perignon і Veuve Clicquot, впали на 30%.

Як пише Le Figaro, якщо попит в поточному році загалом впаде на третину, це буде означати продаж менше 200 млн пляшок шампанського на суму 3,35 млрд євро.

«Досить імовірно, що ця криза продовжить впливати на Шампань протягом ще кількох років», – відзначають в Комітеті шампанських вин, що об'єднує виноробів, виноградарів та інших представників галузі.

Угода про збір лише 8 тонн з гектара призведе до того, що п'ята частина всього вирощеного винограду залишиться гнити на землі.

Обмеження виявилося особливо жорстким з урахуванням того, що в нинішньому році повинен бути хороший урожай винограду після весняних дощів і жаркого сухого літа, пише видання.

Нагадаємо, найбільший у світі виробник спиртних напоїв позивається до LVMH через невиплачені дивіденди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті