Захворіло у світі
99,734,558
Померло у світі
2,140,446
Вилікувалось у світі
55,083,149
Захворіло в Україні
1,197,107
Померло в Україні
22,057
Вилікувалось в Україні
965,835
Екс-помічника Трампа заарештували за підозрою в шахрайстві

Екс-помічника Трампа заарештували за підозрою в шахрайстві

З коштів громади четверо підозрюваних витратили сотні тисяч доларів на особисті цілі

Екс-помічника Трампа заарештували за підозрою в шахрайстві
фото Associated Press

Колишньому радникові президента США з політичних і стратегічних питань Стівену Беннону загрожує до 20 років позбавлення волі через звинувачення в шахрайстві з грошима, зібраними на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Про це повідомляє телеканал Fox News з посиланням на Мін'юст США.

За даними відомства, Беннон і ще троє людей підозрюються в участі в змові з метою розкрадання коштів, зібраних з прихильників будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

За даними прокурора, загалом в рамках онлайн-кампанії We Build The Wall було зібрано понад $25 млн. Всі ці гроші організатори кампанії обіцяли направити на будівництво стіни, проте в реальності четверо підозрюваних витратили сотні тисяч доларів на особисті цілі.

«Кожен з обвинувачених отримав сотні тисяч доларів з коштів спонсорів We Build The Wall, які вони витратили на різні особисті потреби, такі як оплата поїздок, проживання в готелях, різні покупки і погашення боргів за особистими кредитними картами», – йдеться в обвинувальному висновку, опублікованому на сайті Мін'юсту США.

У документі підкреслюється, що через підконтрольну Беннону компанію із зібраних We Build The Wall коштів було виведено понад $1 млн. Частина цих грошей була виплачена одному з подільників колишнього помічника Трампа, але «значну частину» грошей сам Беннон витратив на особисті потреби, ніяк не пов'язані з цілями We Build The Wall.

Філіп Бартлет, інспектор силового підрозділу Поштової служби США (USPIS, розслідує справи шахраїв, які вели збір грошей, використовуючи послуги пошти), заявив, що заарештовані не тільки брехали тим, хто жертвував гроші на будівництво стіни, але і намагалися приховати привласнення ними грошей шляхом фабрикації рахунків.

«Цей випадок повинен послужити попередженням іншим шахраям, давши їм зрозуміти, що ніхто не стоїть над законом», – додав Бартлет.

У повідомленні на сайті Мін'юсту наголошується, що Беннон і троє його спільників звинувачуються в шахрайстві з використанням інтернету і змові з метою відмивання викрадених коштів. По кожному з цих епізодів винні можуть бути засуджені до 20 років позбавлення волі.

Беннон очолював виборчу кампанію Трампа в 2016 році, змінивши Пола Манафорта. Після перемоги на виборах він був радником президента з політичних і стратегічних питань, входив до Ради національної безпеки. У відставку Беннон був відправлений в 2017 році.

За матеріалами РБК

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті