Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Латвія та Естонія введуть національні санкції проти Білорусі

Латвія та Естонія введуть національні санкції проти Білорусі

Санкції передбачають візові заборони

Латвія та Естонія введуть національні санкції проти Білорусі
фото Shutterstock

Міністри закордонних справ Естонії та Латвії Урмас Рейнсалу і Едгар Ринкевич виступили в п'ятницю зі спільною заявою, в якій повідомили про введення національних санкцій щодо офіційних осіб Білорусі, передає Інтерфакс.

«Міністри вітають підсумки зустрічі Ради Європи, яка пройшла 19 серпня, і прийняли рішення встановити індивідуальні санкції відносно офіційних осіб Білорусі, що відповідають за фальсифікацію президентських виборів у Білорусії і застосування надмірної сили проти мирних демонстрантів у містах Білорусі», – йдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою МЗС Естонії.

У документі наголошується, що «Естонія і Латвія високо оцінюють основоположні принципи демократії, одним з яких є право на вираження своєї політичної волі шляхом проведення справедливих виборів».

«Естонія і Латвія склали список чиновників Білорусі, щодо яких будуть введені обмежувальні заходи. Санкції передбачають візові заборони», – підкреслюють міністри. Конкретні списки білоруських чиновників міністри нададуть найближчим часом своїм урядам.

Глави МЗС двох країн запевнили, що «Естонія і Латвія продовжать активну роботу з підтримки посилення громадянського суспільства Білорусі».

За їх словами, Білорусь є і залишиться важливою сусідньою державою для Естонії і Латвії, тож ці дві країни мають намір і в майбутньому підтримувати добросусідські відносини з білоруським народом.

Також повідомлялося, що Литва пригрозила Білорусі санкціями, якщо вона не прийме її пропозицію щодо врегулювання кризи.

Нагадаємо, Євросоюз заявив, що не визнає результати виборів у Білорусі і готує санкції проти Лукашенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті