Литва погрожує Білорусі санкціями, якщо вона не прийме її пропозицію щодо врегулювання кризи

Литва погрожує Білорусі санкціями, якщо вона не прийме її пропозицію щодо врегулювання кризи

Литва разом з Польщею і Латвією пропонують Білорусі стати посередниками

Литва погрожує Білорусі санкціями, якщо вона не прийме її пропозицію щодо врегулювання кризи
фото Shutterstock

Влада Литви, Латвії та Польщі готова виступити посередниками в білоруській кризі, щоб зупинити насильство проти громадян Білорусі, заявив президент Литви Гітанас Науседа, передає РБК з посиланням на Reuters.

При цьому Науседа попередив, що якщо пропозицію про посередництво буде відкинуто, проти Білорусі можуть бути введені санкції – як окремих країн, так і на рівні ЄС.

Свій план врегулювання ситуації в Білорусії Науседа представив на прес-конференції 12 серпня, на яку прибув після бесіди з президентом Латвії Егілсом Левітсом, повідомляє Delfi. Звертаючись до журналістів, Науседа сказав, що влада Литви та інших країн шукають варіанти виходу з кризи в Білорусі.

«Найближчим сусідам Білорусі, в тому числі Литві, потрібна стабільна, демократична, незалежна і процвітаюча Білорусь. Все це несумісне з подіями останніх днів», – сказав Науседа.

За словами Науседи, білоруська влада має погодитися на план з трьох пунктів:

  1. відмова від застосування насильства по відношенню до громадян;
  2. звільнення затриманих;
  3. відновлення владою діалогу з громадянським суспільством.

Можливою програмою для такого діалогу Науседа назвав формування національної ради, в склад якої увійшли б представники як влади, так і громадянського суспільства.

При цьому президент Литви попередив, що в разі відмови Мінська щодо Білорусі можуть бути введені санкції.

Раніше сьогодні глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що питання про введення ЄС санкцій проти тих представників влади Білорусі, які відповідальні за фальсифікацію результатів виборів і застосування сили проти учасників протесту, буде обговорюватися на позачерговому засіданні Ради із закордонних справ ЄС 14 серпня. Міністр також сказав, що якщо добитися санкцій ЄС не вдасться, Литва ініціює введення обмежень на національному рівні.

Сьогодні ж комітет із закордонних справ сейму Литви виступив із заявою про відмову визнавати підсумки виборів президента Білорусі і відмовився вважати Олександра Лукашенка законним главою держави.

Також повідомлялося, що правляча партія Австрії запросила Тихановську до себе «для спільного пошуку рішень».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло