Ігор Ніконов: найважливіший чинник надійності компанії – зрозумілий і публічний власник

Ігор Ніконов: найважливіший чинник надійності компанії – зрозумілий і публічний власник

При виборі квартири потрібно розуміти, хто стоїть за тим чи іншим проєктом, хто несе за нього фінансову відповідальність, яка репутація у бренду забудовника

Ігор Ніконов: найважливіший чинник надійності компанії – зрозумілий і публічний власник
Фото: Тетяна Довгань/Mind.UA

Найважливіший чинник надійності компанії – зрозумілий і публічний власник. Про це заявив Ігор Ніконов, засновник компанії KAN Development в інтерв'ю Mind.

«Найважливіше – це зрозумілий і публічний власник. Коли в компанії кілька неідентифікованих співзасновників, то вони намагаються керувати процесом одночасно, кожен тягне ковдру на свій бік. Один хоче заробити миттєво, інший – робить ставку на репутацію і готовий отримати прибуток після реалізації проєкту, у третього взагалі якесь своє бачення. Починається з'ясування відносин, що позначається на долі об'єктів», – заявив Ніконов. 

Також він сказав, що проєкти, які мають чисто фінансовий характер – небезпечні. 

Згідно зі словами Ніконова, у девелопменті бажання заробити виглядає наступним чином: стартує проєкт, відкриваються продажі за ціною, наприклад, $1500/кв. м. Квартири продаються, а бенефіціари забирають гроші собі, залишаючи в касі тільки суму, необхідну для добудови з урахуванням непроданих активів. Ближче до кінця проєкту з'ясовується, що бюджет порахували неправильно (а це зустрічається часто).

«Тому при виборі квартири потрібно розуміти, хто стоїть за тим чи іншим проєктом, хто несе за нього фінансову відповідальність, яка репутація у бренду забудовника», – сказав засновник компанії KAN Development. 

Раніше Mind писав про покарання гривнею: за що можуть штрафувати забудовників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті