Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Саакашвілі заявив, що повертається в Грузію

Саакашвілі заявив, що повертається в Грузію

Він попросив вибачення перед грузинським народом і пообіцяв, що разом вони зможуть зробити життя в Грузії кращим

Саакашвілі заявив, що повертається в Грузію
Голова виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі
Фото: DW

Голова виконавчого комітету Ради реформ України, колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що повертається на батьківщину. Про це він сказав у відеозверненні, опублікованому в ютубі.

«Помилки, звичайно ж були, і були дуже серйозні помилки, але Бог свідок, я хотів кращого для свого народу» – про це заявив колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

Саакашвілі вибачається перед грузинським народом і каже, що повертається.

«Україна – мій другий дім. Свого часу я приїхав сюди зі свого головного будинку, моєї солодкої Грузії. Я завжди любив Україну ще зі студентства, у найважчий період саме Україна прийняла мене таким, який я є, без будь-яких умов і вимог, і я це дуже ціную. Я також дуже вдячний долі, яка дала мені можливість останні сім років відчувати це й у нас достатньо часу, щоб все обдумати й переосмислити. Тепер з роками я вже знаю, як краще служити нашій країні, як уникнути помилок ...

Помилки, звичайно ж були, і були дуже серйозні помилки, але Бог свідок, я хотів кращого для свого народу. Я хотів, щоб мій народ жив набагато краще, набагато багатше, і все ж за ці роки через цих помилок, які я зробив через те, що я не зміг зробити до кінця, я хочу публічно вибачитися перед усіма. Водночас я безмежно вдячний грузинському народу, який зробив мене учасником успішного історичного процесу будівництва грузинської держави.

Протягом усіх цих семи років не було жодного дня, щоб я не був зацікавлений новинами Грузії, і я точно знаю, моя робота на посаді президента не була марною, і багато з того, що ми створили, до цього часу збереглося і працює, але разом з тим, коли я чую новини з Грузії, я точно розумію і знаю, що ми можемо жити набагато крутіше, набагато краще, і кожен грузин може бути багатим, і це у нас вийде разом! Я повертаюся! », – заявив Саакашвілі.

Нагадаємо, Саакашвілі на виборах 4 січня 2004 року обраний президентом Грузії. За нього віддали голоси 96,27% виборців. 1 січня 2008 року у результаті позачергових президентських виборів повторно став главою держави. 17 листопада 2013 року Саакашвілі на посаді президента змінив Георгій Маргвелашвілі.

Тоді політик приїхав в Україну, де займав такі посади: позаштатний радник експрезидента Петра Порошенка, голова Дорадчої міжнародної ради реформ, голова Одеської облдержадміністрації. Згодом Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України. 

За президенства Володимира Зеленського громадянство було поновлено. Міхеїл Саакашвілі отримав посаду голови Виконавчого комітету реформ. Грузія викликала через це посла в Україні для консультацій.

Міхеіла Саакашвілі, третього президента Грузії й одного із лідерів «революції троянд», на батьківщині звинувачують за кількома кримінальними справами. У тому числі у справі про розгін акції протесту в центрі Тбілісі у листопаді 2007 року.

Нагадаємо, 8 жовтня відбудуться парламентські вибори в Грузії.

Раніше Mind писав про те, що Грузія, як і Україна, є державою у стані неконвенційного воєнного конфлікту з російським інтервентом. Постачання бойових озброєнь із Заходу країні з такими обставинами – мішень пропаганди РФ та її союзників у Європі. Але попри ці обставини Грузія все ж змогла налагодити серійний випуск автоматичних мінометів.

20 серпня Україна та Грузія підписали програму оборонного співробітництва. Українська делегація ознайомилася з планами розвитку та розбудови Сил оборони Грузії та поділилася власним досвідом проведення трансформації Збройних Сил України в умовах протидії російській агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті