Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Wizz Air погрожує закрити свою базу у Києві через профспілку – ETF

Wizz Air погрожує закрити свою базу у Києві через профспілку – ETF

Авіаперевізник має сильні антипрофспілкові настрої

Wizz Air погрожує закрити свою базу у Києві через профспілку – ETF
фото www.flickr.com/photos/stroganovaphoto/26078704547

Співзасновник та гендиректор Wizz Air Йожеф Вараді пригрозив закрити базу в Києві, якщо працівники не погодяться припинити роботу профспілки.

Як йдеться у повідомленні Федерації європейських працівників транспорту (ETF), «ні для кого не секрет, що Wizz Air має сильні антипрофспілкові настрої. Генеральний директор Йожеф Вараді любить публічно хвалитися цим, заявляючи, що компанія піде з будь-якої країни, де робітники намагаються об'єднатися».

І нещодавні події на київській базі продемонстрували, що означають «антипрофспілкові настрої» на практиці – у липні авіаперевізник позбавив роботи чотирьох працівників, пов’язаних з новою профспілкою (Юлію Баталіну, Анну Теременко, Андрія Тригуба та Андрія Тригуба).

Намагаючись захистити свої права, бортпровідники Wizz Air в Києві 17 травня сформували профспілку, а 22 травня повідомили про це місцеве керівництво. Керівництво жодним чином не відреагувало на це і не визнало профспілку будь-яким способом, натомість почало агресивну антипрофспілкову кампанію, наголосили в ETF.

Окрім того, в Федерації європейських працівників транспорту заявили, що керівництво Wizz Air на різних рівнях намагалося переконати співробітників в тому, що членство в профспілці може тільки завдати їм шкоди, що київська база буде закрита і що всіх звільнять, тому що компанія не дозволяє профспілки.

«Багато що з цього було зроблено побічно – місцеве керівництво забезпечило собі сильну підтримку юристів і подбало про те, щоб інші поширювали ці чутки. Саме через підставних осіб (інструкторів, лінійних інструкторів і декількох співробітників, близьких до керівника бази) керівництво поширювало брехню про профспілку», – йдеться у повідомленні.

Ці антипрофспілкові зусилля загострилися 29 травня, коли була проведена онлайн-конференція за участю співробітників, вищого керівництва та їх юристів.

«Ми приймаємо і навіть розуміємо, що деякі люди будуть розчаровані і навіть розсерджені. І ми також визнаємо, що деякі люди відчули необхідність найняти юристів навіть для початку судової тяганини і можуть навіть зробити інші ініціативи. Це їхнє право. Але в той же час у компанії також є права, і ми зробимо все, що в наших силах, для рішучого захисту інтересів, а також для захисту довіри до компанії. Ми будемо робити це справедливим і законним чином; це означає, що ми не зможемо діяти негайно, але будьте впевнені, що компанія буде чинити опір», – заявив під час зустрічі Дідерик Пен, виконавчий віце-президент і головний операційний директор Wizz Air.

Більш того, як повідомляє ETF, він вирішив дискредитувати всіх учасників – членів профспілок та їхніх адвокатів – зображуючи їх «сумнівними» і «злими» людьми.

Вараді на інших зборах в червні поставив співробітникам Wizz Air ультиматум: «або ви зупините профспілку, або ми закриємо київську базу».

«Всі свідчення вказують на один і той же висновок – Wizz Air намагається використовувати COVID-19 в якості зручного приводу для погіршення умов праці і несправедливого звільнення членів профспілок», – наголошується у заяві ETF.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті