Wizz Air погрожує закрити свою базу у Києві через профспілку – ETF
Авіаперевізник має сильні антипрофспілкові настрої

Співзасновник та гендиректор Wizz Air Йожеф Вараді пригрозив закрити базу в Києві, якщо працівники не погодяться припинити роботу профспілки.
Як йдеться у повідомленні Федерації європейських працівників транспорту (ETF), «ні для кого не секрет, що Wizz Air має сильні антипрофспілкові настрої. Генеральний директор Йожеф Вараді любить публічно хвалитися цим, заявляючи, що компанія піде з будь-якої країни, де робітники намагаються об'єднатися».
І нещодавні події на київській базі продемонстрували, що означають «антипрофспілкові настрої» на практиці – у липні авіаперевізник позбавив роботи чотирьох працівників, пов’язаних з новою профспілкою (Юлію Баталіну, Анну Теременко, Андрія Тригуба та Андрія Тригуба).
Намагаючись захистити свої права, бортпровідники Wizz Air в Києві 17 травня сформували профспілку, а 22 травня повідомили про це місцеве керівництво. Керівництво жодним чином не відреагувало на це і не визнало профспілку будь-яким способом, натомість почало агресивну антипрофспілкову кампанію, наголосили в ETF.
Окрім того, в Федерації європейських працівників транспорту заявили, що керівництво Wizz Air на різних рівнях намагалося переконати співробітників в тому, що членство в профспілці може тільки завдати їм шкоди, що київська база буде закрита і що всіх звільнять, тому що компанія не дозволяє профспілки.
«Багато що з цього було зроблено побічно – місцеве керівництво забезпечило собі сильну підтримку юристів і подбало про те, щоб інші поширювали ці чутки. Саме через підставних осіб (інструкторів, лінійних інструкторів і декількох співробітників, близьких до керівника бази) керівництво поширювало брехню про профспілку», – йдеться у повідомленні.
Ці антипрофспілкові зусилля загострилися 29 травня, коли була проведена онлайн-конференція за участю співробітників, вищого керівництва та їх юристів.
«Ми приймаємо і навіть розуміємо, що деякі люди будуть розчаровані і навіть розсерджені. І ми також визнаємо, що деякі люди відчули необхідність найняти юристів навіть для початку судової тяганини і можуть навіть зробити інші ініціативи. Це їхнє право. Але в той же час у компанії також є права, і ми зробимо все, що в наших силах, для рішучого захисту інтересів, а також для захисту довіри до компанії. Ми будемо робити це справедливим і законним чином; це означає, що ми не зможемо діяти негайно, але будьте впевнені, що компанія буде чинити опір», – заявив під час зустрічі Дідерик Пен, виконавчий віце-президент і головний операційний директор Wizz Air.
Більш того, як повідомляє ETF, він вирішив дискредитувати всіх учасників – членів профспілок та їхніх адвокатів – зображуючи їх «сумнівними» і «злими» людьми.
Вараді на інших зборах в червні поставив співробітникам Wizz Air ультиматум: «або ви зупините профспілку, або ми закриємо київську базу».
«Всі свідчення вказують на один і той же висновок – Wizz Air намагається використовувати COVID-19 в якості зручного приводу для погіршення умов праці і несправедливого звільнення членів профспілок», – наголошується у заяві ETF.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].