Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
В Криму пересохли майже уcі великі річки

В Криму пересохли майже уcі великі річки

Це відбулось через тривалу спеку та відсутність опадів

В Криму пересохли майже уcі великі річки
фото www.flickr.com/photos/nsavch/8175038755

За останній місяць літа в пересохли кілька основних річок, в тому числі і ті, що живлять деякі водосховища півострова. Про це свідчать дані Кримського гідрометцентру.

«Надходження води в водосховища Партизанський і Чорноріченське припинилося, а в інші воно було незначним. Лише в басейні річки Малий Салгир в межах міста Сімферополь 28 серпня, за рахунок інтенсивного схилового стоку, в результаті минулого зливового дощу, спостерігалося короткочасне підвищення рівнів води на 73 см», – йдеться в повідомленні.

За даними гідрометцентру, з 26 липня пересохла річка Кача біля села Суворове, 3 серпня пересохла річка Альма вище Партизанського водосховища, 13 серпня пересохла річка Чорна вище Чорноріченського водосховища, 18 серпня пересохла річка Бельбек біля села Фруктове, 29 серпня, вперше за історію гідрометеорологічних спостережень, пересохла річка Тонас.

Ця ситуація виникла «через тривалий недобір опадів у верхів'ях більшості основних річок, на яких розташовані водосховища питного стоку, спостерігалося подальше зниження рівнів води».

До анексії Росією українського Криму в 2014 році майже 85% потреб півострова в прісній воді забезпечувала Україна через Північно-Кримський канал, який перекрила після окупації регіону Росією. Єдиними джерелами питної води для Сімферополя залишилися три водосховища природного наповнення.

На 1 червня 2020 року рівень цих водосховищ виявився в 2,3 рази нижчим, ніж влітку минулого року, через посуху і безсніжну зиму. До кінця серпня Сімферополь вичерпав майже всі запаси води, а жителів 40 населених пунктів Криму перевели на обмежений графік подачі води.

Нагадаємо: днями Кабмін схвалив законопроєкт, який унеможливлює приватизацію Північно-Кримського та Каховського каналів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті