В однієї з країн з найбільшими запасами нафти і газу закінчуються гроші
Кувейт стикається з дефіцитом бюджету через зниження цін на нафту

Коли в 2016 році на той час міністр фінансів Кувейту Анас Аль-Салех попередив, що прийшов час скоротити витрати і підготуватися до життя без нафти, його висміяли люди, які виросли на, здавалося б, нескінченному потоці нафтодоларів. Чотири роки по тому одна з найбагатших країн світу з усіх сил намагається звести кінці з кінцями, оскільки різке зниження цін на енергоносії піднімає серйозні питання про те, як керувати надалі країною Перської затоки, пише Bloomberg.
ОПЕК вдалося відновити ціни нафту після історичного падіння в цьому році, але $40 все ще занадто мало. Пандемія коронавірусу і перехід до поновлюваних джерел енергії загрожують утримувати ціни на низькому рівні і надалі.
Саудівська Аравія скорочує пільги і вводить податки. Бахрейн і Оман, де резервів менше, позичають і шукають підтримки у багатших сусідів. ОАЕ вдалось розширитися завдяки росту Дубая як центру логістики і фінансів.
Однак у Кувейті протистояння між обраним парламентом і урядом, прем'єр-міністр якого призначається еміром, призвело до політичної безвиході. Законодавці зірвали плани щодо перерозподілу державних субсидій і заблокували пропозиції про випуск боргів.
Замість цього уряд майже вичерпав свої ліквідні активи, в результаті чого став нездатним покрити дефіцит бюджету, який, як очікується, цього року досягне еквівалента майже $46 млрд.
Але видання вказує, що у Кувейту є багато грошей, захованих в непорушному фонді – четвертому за величиною в світі, який оцінюється в $550 млрд. Звернення до Фонду майбутніх поколінь, покликаному забезпечити процвітання після того, як закінчиться нафта, є суперечливою пропозицією. Деякі кувейтці кажуть, що час настав. Опоненти попереджають, що без диверсифікації економіки і створення робочих місць заощадження закінчаться через 15-20 років.
Фонд добробуту вже прийшов на допомогу, купивши за останні тижні у казначейства активів на суму понад $7 млрд. Парламент схвалив плани щодо припинення щорічної передачі 10% доходів від нафти в фонд в роки дефіциту, вивільняючи ще $12 млрд доларів, але і цього недостатньо для покриття дефіциту бюджету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].