Ахметов домігся скасування підвищення тарифу на перевезення порожніх вагонів «Укрзалізниці» – Лещенко

Ахметов домігся скасування підвищення тарифу на перевезення порожніх вагонів «Укрзалізниці» – Лещенко

Від цього УЗ втрачає додаткові 400 млн грн

Ахметов домігся скасування підвищення тарифу на перевезення порожніх вагонів «Укрзалізниці» – Лещенко
Олігарх Ринат Ахметов
Фото: footboom.com

Державна регуляторна служба України заблокувала рішення про уніфікацію і підвищенні тарифу на порожні вагони АТ «Укрзалізниця». Про це у фейсбуці повідомив член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко.

За даними Лещенко, Державна регуляторна служба відмовила в узгодженні проєкту наказу Міністерства інфраструктури про збільшення тарифу за перевезення порожніх вагонів. Відмову підписав тимчасовий виконувач обов'язків глави служби Олег Мірошниченко.

Проєкт наказу від 5 серпня передбачав зміну коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України.

Зараз щоб отримати вагон для завантаження, бізнесу спочатку потрібно заплатити за доставку порожнього вагона. Ціна за цю послугу залежить від того, товарами якого класу був навантажений вагон до цього. Є три типи тарифних класів та група позакласних товарів з різними коефіцієнтами.

Перевезення здебільшого з них (66%) збиткове для «Укрзалізниці» – найбільше компанія втрачає через перевезення вагонів першого тарифного класу: вугілля, руда, цемент, мінеральні добрива.

Лещенко заявив, що «замовником кампанії проти підвищення тарифів» на перевезення порожніх вагонів є Рінат Ахметов. За словами Лещенка, підвищення тарифів приблизно дало б результат в додаткові 4 млрд грн за повні вагони й близько 400 млн грн – за порожні.

«Але регуляторна служба зірвала рішення. Замовником кампанії проти підвищення тарифів я називаю Ріната Ахметова. Він є головним вигодоотримувачем від абсурдної ситуації, коли УЗ обслуговує його нижче собівартості», – заявив Лещенко.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» разом з Transparency International Ukraine запустила інтерактивну візуалізацію даних щодо закупівель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло