Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
АМКУ програв справу про змову близького оточення Максима Микитася на тендері у 2018 році

АМКУ програв справу про змову близького оточення Максима Микитася на тендері у 2018 році

Вартість тендера – майже 2,6 млрд грн

АМКУ програв справу про змову близького оточення Максима Микитася на тендері у 2018 році
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет (АМКУ) програв у всіх трьох судових інстанціях учасникам тендера будівництва корпусу ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» вартістю 2,57 млрд грн. Про це повідомила Ліга антитрасту з посиланням на рішення Верховного Суду.

Верховний Суд фактично підтвердив правомірність рішень першої та апеляційної інстанції, яким визнано недійсним рішення Антимонопольного комітету про накладення штрафу на ТОВ «Північно-український будівельний альянс» за змову з ТОВ «Спецбуд-плюс» на тендері 2018 року.

У травні 2019 року Тимчасова адмінколегія АМКУ оштрафував ці дві фірми на 56,1 млн грн і 63,19 млн грн. Серед іншого змову доводило те, що обидві компанії входять у корпорацію «Укрбуд»; одна з компаній надавала іншій безпроцентну фінансову допомогу, обидві компанії виконували роботи для одних генпідрядників з «Укрбуду»; компанії мають спільні телефони й адреси, загальних працівників та ін.

«Північно-український будівельний альянс» оскаржив вказане рішення в Господарському суді Києва й отримав рішення на свою користь. У травні 2020 року його підтвердив Північний апеляційний госпсуд. Тепер АМКУ програв касацію.

Перші рішення на користь «Північно-українського будівельного альянсу» і «Спецбуд-плюс» приймала суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко. Марченко є доброю знайомою голови Касаційного госпсуду в складі Верховного Суду Богдана Львова, який остаточно узаконив рішення Марченко по цих фірмах.

«Північно-український будівельний альянс» належить Андрію Якусевичу, який був позаштатним помічником екснардепа й експрезидента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася. У жовтні 2019 року Микитася заарештували за підозрою в організації корупційної схеми з квартирами для Нацгвардії. Він вийшов з СІЗО, тому що за нього внесли 80 млн грн застави.

Керівником ТОВ «Спецбуд-Плюс» під час тендерів був Михайло Бородавко, який фігурував в схемах власності компаній «Укрбуду» Юрія Пелиха – тестя Максима Микитася.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Національні антикорупційне бюро України (НАБУ) і САП повідомили про підозру в заволодінні майном Національної гвардії України на суму понад 81 млн грн колишньому нардепу Максиму Микитасю.

Слідство встановило, що екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем й іншими особами, організував корупційну схему із заволодінням нерухомістю Нацгвардії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті