КМДА і Bolt знайшли компроміс щодо прокату електросамокатів

КМДА і Bolt знайшли компроміс щодо прокату електросамокатів

Враховуючи попит на електросамокати КМДА сприятиме втіленню проєкту

КМДА і Bolt знайшли компроміс щодо прокату електросамокатів
фото: blog.bolt.eu

Компанія Bolt та КМДА визначили спільні дії про врегулювання правової колізії щодо запровадження у столиці сервісу з прокату електросамокатів. Про це повідомляється на сайті КМДА.

Сторони, зокрема, дійшли згоди, що чинне законодавство сьогодні не має ефективного регулювання щодо користування та безстанційного прокату електросамокатів.

Згідно з повідомленням, такі види транспорту, як електросамокати, жодним чином не визначені в Правилах дорожнього руху (ПДР). Та повністю відсутня законодавча база, яка б регулювала їх використання. Це може призводити до аварійних ситуацій на дорогах та пішохідних тротуарах. Тому для даного виду транспорту необхідне запровадження особливих норм та правил безпеки.

Основна мета – зробити водіїв електросамокатів та інших видів так званого «мікротранспорту» повноцінними учасниками дорожнього руху з відповідними правами та обов’язками.

«Враховуючи попит на електросамокати як допоміжний транспортний засіб, КМДА сприятиме втіленню проєктів, які започаткувала компанія Bolt. Але – керуючись нормами законодавства, правилами та безпекою мешканців і гостей столиці», – додали в КМДА.

Крім цього, сторони домовились терміново розробити перелік правил із безпеки та використання, якими будуть послуговуватись користувачі самокатів протягом тестового періоду, який триватиме до кінця сезону 2020 року (орієнтовно жовтень-листопад).

Зазначається, що створять спільну робочу групу із залученням представників адміністрації міста, поліції, народних депутатів та представників бізнесу для обговорення та напрацювання пропозицій щодо законодавчого регулювання на рівні міста та держави.

Нагадаємо: Bolt запустив прокат електросамокатів у Києві. Натомість Кличко заявив, що компанія Bolt без погодження з містом розмістила пункти прокату. Міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до депутатів Верховної ради розробити та внести на одному з найближчих засідань зміни до законодавства про дорожній рух.

У Bolt заявили, що київська влада наразі не має підстав вимагати від бізнесу отримання будь-яких дозволів та узгоджень на запуск прокату електросамокатів, оскільки прокат таких самокатів в Україні законодавчо не заборонений.  

Mind розповідав, на чиєму боці закон в цій історії та з якими труднощами зіткнулася компанія під час реалізації проєкту.

Згодом ВР прийняла за основу законопроєкт про користувачів легкого електротранспорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті