Фінляндія нарощує частку в Nokia у відповідь на намагання США заволодіти компанією

Фінляндія нарощує частку в Nokia у відповідь на намагання США заволодіти компанією

Боротьба за розгортання мереж 5G все частіше носить політичний характер

Фінляндія нарощує частку в Nokia у відповідь на намагання США заволодіти компанією
фото pixabay.com

Уряд Фінляндії купує акції фінської Nokia Oyj, таким чином даючи сигнал про те, що держава готова захистити виробника мобільних мереж 5G в умовах геополітичної битви, в якій США висловили зацікавленість в заволодінні частиною компанії. Про це пише Bloomberg.

Компанія Solidium Oy, яка керує державними активами, нещодавно подолала 5%-й поріг в акціях Nokia і тепер володіє акціями на суму близько 1 млрд євро.

Раніше в цьому році повідомлялося, що генеральний прокурор США Вільям Барр запропонував своєму уряду купити частку в Nokia або в її конкурента Ericsson AB.

Купівля акцій державою «діє як противага» Барру і «показує Вільяму Барру і його європейським колегам, що ситуація знаходиться під контролем», – сказав генеральний директор Nokia Антті Макін.

Як пише видання, фінська Nokia, шведська компанія Ericsson і китайська Huawei Technologies ведуть жорстку конкуренцію за поставку технології 5G, яка все частіше виявляється втягнутою в глобальну політичну битву. Інтерес США до Nokia і Ericsson зосереджений на протидії загрозі, що виходить від домінування Китаю в сфері 5G, де в нього немає внутрішнього постачальника. Інші уряди, в тому числі Великобританія, також заборонили Huawei постачати обладнання для мереж 5G.

«З європейської точки зору важливо, щоб в Європі була технологія 5G. Але Європа – не та організація, яка може купувати акції, – сказав Макін. – Для фінської держави це зводиться до наступного: це одна з найбільш важливих компаній у Фінляндії, і збереження її фінського статусу має для нас значення».

Як повідомлялося, Samsung виграла у Nokia контракт на понад $6,5 млрд, дві компанії змагалися за поставку обладнання для мереж 5G американської Verizon.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло