Білорусь узгодила з Польщею реверс нафти

Білорусь узгодила з Польщею реверс нафти

«Укратранснафта» вже здійснює такі поставки сировини в Білорусь по нафтопроводу Одеса - Броди

Білорусь узгодила з Польщею реверс нафти
фото www.flickr.com/photos/baggis/225007582

Білоруська «Гомельтранснафта Дружба» погодила з польською компанією PERN технічні регламенти по реверсному прокачуванню нафти з порту Гданська в напрямку Білорусі. Про це заявив гендиректор «Гомельтранснафта Дружба» Олег Борисенко, передає EADaily.

«Система трубопровідного транспорту передбачає тісну взаємодію з партнерами. Ми відкрито обговорюємо технічні можливості. Завдяки досягнутим домовленостям вже сьогодні ПАТ «Укртранснафта» здійснює реверсивні поставки сировини в Білорусію по нафтопроводу Одеса – Броди. З польським оператором трубопроводу «Дружба» – компанією PERN – також узгоджені всі регламенти », – сказав він.

За словами Борисенко, «західні партнери готові поставляти альтернативну нафту до кордону нашої країни по ділянці Гданськ – Плоцьк – Адамове, питання полягає тільки в обсягах – тут є деякі обмеження». При цьому він зазначив, що сьогодні пріоритетним завданням підприємства є будівництво нафтопроводу Гомель – Горки.

Цей нафтопровід з'єднає в єдину систему південну і північну гілки і дасть можливість транспортувати сировину на білоруські нафтопереробні заводи в Мозирі та Полоцьку з трьох напрямків – з Росії, України і Польщі, в тому числі за допомогою реверсу.

Нагадаємо: білоруська сторона неодноразово наголошувала на необхідності диверсифікації джерел поставок нафти на білоруські НПЗ.

На початку року Москва та Мінськ не змогли досягнути домовленостей, сторони протягом тривалого часу не могли знайти компромісу щодо поставок нафти, у зв’язку із чим на три місяці був введений мораторій на поставки нафти з РФ до Білорусі

На тлі цих подій Білорусь взялась за пошук альтернативних постачальників нафти, закупивши її через порти Литви і України кілька танкерів у незалежних трейдерів, а також в Норвегії, Азербайджані, Саудівської Аравії і США.

У травні президент Лукашенко підписав розпорядження про будівництво нового магістрального нафтопроводу. З метою диверсифікації поставок нафти в Білорусь в 2020-2023 роках буде реалізовано інвестиційний проект з будівництва магістрального нафтопроводу «Гомель-Горки».

Як повідомлялось, наприкінці червня США вперше поставили нафту в Білорусь.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло