Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
«Медіа Група Україна» Ахметова звернеться до суду й оскаржить дії АРМА та перемогу 1+1 у конкурсі на управління активами Курченко

«Медіа Група Україна» Ахметова звернеться до суду й оскаржить дії АРМА та перемогу 1+1 у конкурсі на управління активами Курченко

В МГУ заявляють, що процедура, за якою проходив конкурс, і, відповідно, його результати не відповідають нормам чинного законодавства

«Медіа Група Україна» Ахметова звернеться до суду й оскаржить дії АРМА та перемогу 1+1 у конкурсі на управління активами Курченко
фото: zaxid.net

«Медіа Група Україна», що належить Рінату Ахметову, буде звертатися до суду і оскаржувати результати конкурсу на управління заарештованими активами Українського медіахолдингу Сергія Курченко. Про це йдеться в заяві «Медіа Групи Україна», про що повідомляє «НВ Бізнес».

В МГУ заявляють, що процедура, за якою проходив конкурс, і, відповідно, його результати (перемога ТОВ 1+1 Інтернет) не відповідають нормам чинного законодавства, адже перед початком конкурсу повинна була бути проведена оцінка активів, що виставляються на конкурс, а учасникам конкурсу – надана інформація про ці активи, на основі якої можна було б складати реальні бізнес-програми активів УМХ.

«Тим більше, що критеріями, за якими АРМА вибрало переможця, були саме «найбільш вигідні економічні умови управління активами», про що і було повідомлено в офіційному пресрелізі Національного агентства з питань виявлення, розшуку, та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА)», – підкреслили в медіагрупі Ахметова.

В МГУ кажуть: намагалися скласти реальну і об'єктивну економічну програму розвитку активів УМХ, але у відповідь на запит в АРМА про економічний стан активів отримали лише перелік юросіб, виставлених на конкурс. Також в АРМА повідомили, що в їх розпорядженні відсутні додаткові відомості щодо юридичних осіб, акцій (цінних паперів) та інших активів, «оскільки наявність такої інформації не є обов’язковою умовою для прийняття в управління АРМА заарештованих активів».

У «Медіа Групі Україна» вважають, що «жоден відповідальний економіст або фінансист на основі цієї інформації не став би складати бізнес-програму, яка повинна гарантувати динамічний розвиток активів, а також щомісячні мільйонні відрахування в бюджет».

У медіахолдингу Ахметова також натякнули, що, можливо, інші учасники конкурсу отримали більш повну інформацію від АРМА і мали можливість скласти детальні економічні програми, оскільки «конкурсні умови не містили будь-якої конкретики щодо активів УМХ, а вся додаткова інформація надавалася АРМА в індивідуальному порядку і навіть, можливо, в різних обсягах».

«Вважаємо, що при таких умовах, конкурс був проведений непрозоро, безумовно, з порушенням чинного законодавства. Заявляємо, що права «Медіа Групи Україна» як рівноправного учасника конкурсу були порушені. «Медіа Група Україна» звертається до суду і оскаржить дії АРМА», – сказано в заяві.

МГУ буде домагатися скасування результатів конкурсу і вважає, що активи УМХ олігарха Сергія Курченко повинні передаватися в управління через електронну систему ProZorro з відкритими даними плпередньо проведеної оцінки активів.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 11 вересня, АРМА оголосила медіахолдинг 1+1 переможцем повторного конкурсу на управління активами УМХ Курченко. Після перемоги на «плюсах» заявили, що очікують проведення оцінки активів УМХ і їх фінансового стану з залученням незалежних експертів і отримання узгодження АМКУ на укладення договору між переможцем конкурсу та АРМА.

Критикував конкурс і власник 1+1 media олігарх Ігор Коломойський, який звинувачував АРМА в захисті інтересів попереднього власника УМХ. 

У відповідь на останню заяву Коломойського менеджмент УМХ опублікував на сайті Кореспондент відкритого листа, в якому нагадали олігарху про долю видання «Газета по-київськи», борги перед «Укрнафтою» і «Центренерго» та гроші ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті