Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Китайська Комуністична партія вирішила посилити контроль над бізнесом

Китайська Комуністична партія вирішила посилити контроль над бізнесом

Під контроль Пекіна потрапляють інвестори, топ-менеджери та засновники компаній з Гонконгу і Макао

Китайська Комуністична партія вирішила посилити контроль над бізнесом
фото pixabay.com

Комуністична партія Китаю хоче посилити свій вплив на приватний сектор економіки країни, про це йдеться в нових директивах, опублікованих партією 15 вересня, пише Bloomberg, на який посилається РБК.

ЦК партії в нових документах закликав Єдиний фронт (Патріотичний єдиний фронт китайського народу – політичне об'єднання КНР, очолюваний Компартією) підвищити керівну роль уряду в приватному секторі. Таким чином влада країни має намір вирішувати економічні проблеми на тлі дедалі більшої ролі бізнесу в економіці.

Як пише Bloomberg, майбутній вплив нових директив на приватних підприємців Китаю поки важко оцінити. Агентство відзначає, що таким чином Пекін хоче контролювати більшу частину національної економіки, де на частку приватного бізнесу припадає зараз близько 60% ВВП.

Bloomberg повідомляє, що нові директиви щодо посилення ролі Єдиного фронту в приватному бізнесі є заходами на зміну ситуації як в національній, так і в глобальній економіці, а також на тиск з боку США. Єдиний фронт повинен буде створити базу даних підприємців та їх кадровий резерв.

При цьому під контроль Пекіна потрапляють інвестори, топ-менеджери та засновники компаній з Гонконгу і Макао, які роблять інвестиції в проекти материкового Китаю.

США посилили тиск на КНР влітку 2020 року, після того, як Пекін поширив на Гонконг закон про нацбезпеку, який вводить кримінальну відповідальність за дії, що загрожують центральній владі. США вважають, що таким чином Китай хоче позбавити Гонконг автономії. Вашингтон запровадив проти КНР ряд санкцій.

Нагадаємо, СОТ визнала, що тарифи США щодо китайських товарів на $250 млрд є неправомірними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті