Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Навального отруїли в готелі до поїздки в аеропорт – ФБК

Навального отруїли в готелі до поїздки в аеропорт – ФБК

Соратники політика показали, що пляшечка, на якій було знайдено сліди «Новічка» була знайдена в номері готелю в Томську

Навального отруїли в готелі до поїздки в аеропорт – ФБК
Олексій Навальний
фото www.flickr.com/photos/yuri_timofeyev/5719763812

Соратники російського опозиційного політика Олексія Навального повідомили,  що пляшечка, на якій були виявлені сліди «Новічка», була знайдена в номері готелю в Томську.

Як розповіли представники команди Навального в Instagram, це свідчить про те, що його отруїли до того, як він покинув готель і поїхав в аеропорт для вильоту в Москву. Вони опублікували відео з номеру, на якому видну пляшку. Відео було зроблено через годину після новини про отруєння опозиціонера.

«Перенесемося назад в 20 серпня. У цей день частина нашої команди полетіла в Москву, частина залишилася в Томську доробляти відео. У польоті Олексій знепритомнів і почав задихатися, літак екстрено сів. Майже відразу співробітники ФБК (Фонду боротьби з корупцією – ред.), які залишилися в Томську, дізналися про те, що трапилося. У цей момент була зроблена єдино можлива річ. Вони викликали адвоката, піднялися в номер, з якого тільки що виїхав Навальний, і почали фіксувати, описувати і упаковувати все, що там знайшли. В тому числі, і пляшки з-під готельної води», – йдеться у дописі.

Команда політика наголошує, що «ніякої особливої надії щось таке виявити не було. Але оскільки нам було абсолютно ясно, що Навальний не «злегка захворів», не «перегрівся»…. було вирішено забрати все, що може хоч якось гіпотетично стати в нагоді, і передати це лікарям в Німеччині».

«Те, що справу розслідувати в Росії не будуть, теж було досить очевидно. Так і вийшло: пройшов майже місяць, Росія так і не визнала отруєння Олексія», – наголосили в ФБК.

Олексію Навальному стало погано на борту літака, який 20 серпня летів з Томська в Москву. Літак екстрено сів у Омську, опозиціонера доставили в місцеву лікарню, а потім перевезли до берлінської клініки Charite. До 7 вересня Навальний перебував в комі. Вчора він опублікував свою першу фотографію після виходу з коми.

Нагадаємо,  міжнародна експертиза – а саме три лабораторії незалежно одна від одної підтвердили застосування нервово-паралітичної речовини групи «Новічок» як причини отруєння Навального.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті