Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Moderna і Pfizer опублікували секретні подробиці про випробування своїх вакцин

Moderna і Pfizer опублікували секретні подробиці про випробування своїх вакцин

Раніше такі дані трималися в таємниці до завершення тестувань

Moderna і Pfizer опублікували секретні подробиці про випробування своїх вакцин
фото DR

Відразу кілька фармкомпаній опублікували детальну інформацію про третю стадію випробування своїх вакцин від COVID-19, в тому числі про те, як вони збираються забезпечувати безпеку і ефективність цих вакцин. У четвер такі дані опублікували Moderna і Pfizer. Ще одна фармкомпанія AstraZeneca також заявила про намір опублікувати такі дані, пише The New York Times, на яку посилається Коммерсант.

Фармацевтичні компанії відмовилися від традиційної при розробці вакцин і ліків секретності через тиск з боку наукової спільноти і громадськості.

Серед іншого громадськість хвилює питання, чи не намагається Дональд Трамп прискорити створення вакцини, щоб вона була схвалена до президентських виборів у США.

Крім того, вчені закликають до публікації даних щодо випробувань вакцин, щоб зовнішні експерти змогли також оцінити їх і в разі необхідності виявити упущення і недоліки.

Тепер фармкомпанії опублікували докладні дані про те, як відбирають учасників випробувань, як відстежується їх стан, як вони захищені від зараження COVID-19, графік випробувань і т. д.

Зазвичай такі дані публікують після закінчення випробувань. У випробуваннях Moderna беруть участь 30 000 добровольців, у випадку з Pfizer – 44 000.

Нагадаємо, AstraZeneca і Оксфордський університет відновили випробування вакцини від коронавірусу, які були припинені через незрозуміле захворювання одного з учасників тестування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті