Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Європа надто повільно розгортає 5G – експерти

Європа надто повільно розгортає 5G – експерти

Європейські країни сильно відстали від США, Південної Кореї та КНР

Європа надто повільно розгортає 5G – експерти
фото

За даними лобістської групи найбільших компаній континенту, розгортання мереж 5G в Європі викликає тривогу. Як повідомляє WSJ, вона попереджає, що Європа сильно відстає від інших регіонів, хоча, в ній знаходяться дві найбільші телекомунікаційні компанії світу.

«Ще не пізно подолати розрив між нами і США, Південною Кореєю та Китаєм, але нам необхідно терміново вжити заходів для вирішення цієї проблеми», – йдеться в звіті Європейського круглого столу з питань промисловості.

В організацію, відому як ERT, входять 55 компаній, в тому числі автовиробники, такі як Daimler і BMW, великі нафтові гравці, такі як BP і Royal Dutch Shell, фармацевтичні компанії AstraZeneca і Merck, а також шведська Ericsson і фінська Nokia, які є одними з найбільш передових у світі виробників телекомунікаційного обладнання.

Хоча багато технологій 5G все ще знаходяться в стадії розробки, кілька країн по всьому світу почали будувати свої мережі в минулому році.

«У Європи є значні промислові можливості, які можуть підтримати впровадження 5G, – сказав Мартін Лундстет, генеральний директор Volvo і голова Комісії з цифрової трансформації ET. – Нам потрібно поліпшити становище».

За даними ERT, що ще більше уповільнює розвиток 5G на континенті, так це його більш низька продуктивність при впровадженні мереж 4G поточного покоління. Близько 70% європейських абонентів мобільного зв'язку використовували мережі 4G в минулому році в порівнянні з приблизно 90% в США, Китаї та Південній Кореї.

Група повідомила, що більше половини з 27 країн-членів ЄС ще не запустили комерційні послуги 5G, а перші такі послуги в Південній Кореї і США з'явилися в минулому році.

Фактором, що затримує запуск 5G в багатьох європейських країнах, є те, що вони ще не надали необхідні частоти і не отримали необхідні дозволи на проектування та будівництво вишок, як з'ясувала група. Хоча наявність радіочастотного спектру не є проблемою, оскільки системи ще не створені, проблеми навколо них додають додаткову невизначеність і створюють ще більші труднощі при плануванні.

За словами ERT, доступність спектру – це «область, в якій Європа поступається своїм міжнародним конкурентам».

Європа була піонером в області цифрового стільникового зв'язку першого покоління і світовим лідером в переході від аналогових до цифрових мереж в 1990-х роках. Більшість перших виробників смартфонів були європейськими, в тому числі Nokia і Ericsson, які покинули ринок пізніше.

Зараз дві компанії в основному борються з китайською Huawei Technologies і південнокорейською Samsung Electronics за розгортання мереж 5G по всьому світу. США і кілька європейських країн обмежили використання обладнання Huawei через зростаючі політичні баталії між Вашингтоном і Пекіном.

Нагадаємо: днями близько 70 французьких політиків лівого спрямування і «зелених» (в тому числі мери Марселя, Бордо і Ліона) виступили за мораторій на розгортання 5G у Франції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті