«Нечесно», але не найгірший варіант: реакція китайських ЗМІ на угоду TikTok

«Нечесно», але не найгірший варіант: реакція китайських ЗМІ на угоду TikTok

Краще вже так, аніж піти на заборону додатку у США

«Нечесно», але не найгірший варіант: реакція китайських ЗМІ на угоду TikTok
фото www.flickr.com/photos/peterkaminski/3772015

Китайські державні ЗМІ заявили, що угода ByteDance по створенню TikTok Global в США є «розумною», додавши, що китайській владі все одно доведеться дати свою згоду на співпрацю з американськими гігантами Oracle і Walmart.

Як повідомляє CNBC, китайський державний таблоїд Global Times заявив, що угода з TikTok дозволяє уникнути «найгіршого сценарію», хоча ByteDance «несправедливо» змусили зайняти таку позицію.

Нагадаємо: президент Дональд Трамп попередньо погодився на угоду, за якою Oracle і Walmart отримають разом 20% акцій TikTok Global. Oracle буде постачальником хмарних послуг, відповідальним за зберігання і обробку даних користувача в США.

Трамп заявив, що угода не має нічого спільного з Китаєм, а держсекретар Майк Помпео заявив, що новоутворена компанія буде «контролюватися американцями».

ByteDance зі штаб-квартирою в Пекіні підтвердила, що їй буде належати 80% акцій TikTok Global. ByteDance також заявила, що не передаватиме свої алгоритми і технології Oracle, хоча американська фірма може перевірити вихідний код, щоб переконатися в його безпеці.

Раніше президент США пригрозив заборонити додаток, якщо його не буде продано американському покупцеві. Але поточна угода не є повним придбанням, і TikTok на даний момент вдалося запобігти забороні в США.

«Слід зазначити, що план обходиться для ByteDance дешевше, ніж закриття або повний продаж американським компаніям, – йдеться в редакційній статті Global Times. – Цей план є більш розумним для ByteDance. План показує, що дії ByteDance щодо захисту своїх законних прав певною міри спрацювали».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло