У Великобританії різко зростає кількість хворих на коронавірус

У Великобританії різко зростає кількість хворих на коронавірус

Медзаклади змушені відправляти тести за кордон, оскільки самі не в змозі впоратися з напливом

У Великобританії різко зростає кількість хворих на коронавірус
фото Shutterstock

Великобританію накрила друга хвиля епідемії COVID-19, проте влада країни не може визначитися з обмежувальними заходами, боячись поставити під удар національну економіку, передає Коммерсант.

«Якщо ми зробимо дуже мало, вірус вийде з-під контролю», – заявив санітарний лікар Англії Кріс Вітт на брифінгу, де обговорювалася ситуація з коронавірусом у Британї.

Кількість хворих на COVID-19 в країні зростає третій тиждень поспіль, добовий показник досяг рекордної позначки майже 4 500 осіб. На брифінгу Кріс Вітт зробив особливий акцент на пропорційності боротьби з вірусом, сказавши, що міністри повинні зберігати баланс між економікою і подоланням епідемії.

«Якщо ми зайдемо далеко в обмежувальних заходах, то можемо завдати шкоди економіці, що в подальшому вплине і на охорону здоров'я», – пояснив він.

Британська система охорони здоров'я ще два тижні тому зіткнулася з проблемою нестачі обладнання для тестування на COVID-19. Державні лабораторії не могли зробити близько 200 000 тестів по всій країні і змушені були відправляти деякі зразки за кордон, щоб знизити навантаження на систему. І це був тільки початок «другої хвилі», про яку незабаром оголосив прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Зараз же Патрік Велланс, головний науковий радник уряду Сполученого Королівства, попереджає про можливе зростання захворюваності до 50 000 випадків на добу до середини жовтня.

При цьому уряд поки що не поспішає вводити обмеження по всій країні. Нові заходи по боротьбі з поширенням вірусу торкнулися лише деяких графств і міст Північно-Західної і Центральної Англії, де вони почнуть діяти 28 вересня. Жителям цих регіонів заборонили приймати гостей, рекомендували не відвідувати публічні заходи і не користуватися громадським транспортом. А з вівторка по особливому режиму почнуть працювати ресторани і паби.

Крім того, британців почнуть штрафувати на суму від 1 300 фунтів до 10 000 фунтів за порушення норм самоізоляції. «За літо люди розслабилися. Але настав момент, коли всі повинні повернутися до дотримання норм), – вважає британський міністр охорони здоров'я Метт Хенкок. За його словами, перехід до більш жорстких заходів, ймовірно, допоможе уникнути чергового загальнонаціонального локдауна, якого він, однак, не виключає.

З кінця серпня кількість виявлених випадків COVD-19 в Сполученому Королівстві стрімко зростала. При цьому, за словами науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій при кабінеті міністрів, лише 20% людей з симптомами коронавірусу дотримуються ізоляції.

За кількістю летальних наслідків Великобританія займає перше місце по Європі і п'яте по світу після США, Бразилії, Індії та Мексики. З початку пандемії понад 40 000 чоловік в країні померли протягом 28 днів після позитивного результату тесту на COVID-19.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло