Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Пекін навряд чи схвалить угоду TikTok з Oracle і Walmart – ЗМІ Китаю

Пекін навряд чи схвалить угоду TikTok з Oracle і Walmart – ЗМІ Китаю

Умови, запропоновані США, «завдають шкоди національній безпеці, інтересам і гідності Китаю»

Пекін навряд чи схвалить угоду TikTok з Oracle і Walmart – ЗМІ Китаю
фото pixabay.com

Влада Китаю навряд чи схвалить «несправедливу» угоду, в результаті якої Oracle і Walmart повинні стати власниками TikTok. Про це сказано в редакційній статті китайського видання Global Times, що фінансується державою, передає Reuters.

«Зрозуміло, що ці умови (умови угоди – ред.) широко демонструють агресивний стиль Вашингтона і хуліганську логіку. Вони завдають шкоди національній безпеці, інтересам і гідності Китаю, – йдеться в матеріалі Global Times. – Судячи з інформації, наданої США, угода є несправедливою. Вона задовольняє необґрунтовані вимоги Вашингтона. Нам важко повірити, що Пекін схвалить таку угоду».

«Китайський уряд ні за що не прийме вашу вимогу. Ви можете зруйнувати бізнес TikTok в США, якщо користувачі з США не заперечують, але ви не можете забрати його і перетворити в американське дітище», – наголосив редактор газети Ху Сіцзін.

Коментуючи слова Дональда Трампа стосовно того, що Oracle «повністю контролюватиме» TikTok Global, Ху Сіцзін написав у своєму твітер-акаунті: «Припиніть вимагання. Ви думаєте, що TikTok – це компанія з маленької країни?».

The Global Times – це таблоїд, що публікується People's Daily, офіційною газетою правлячої Комуністичної партії Китаю, але не виступає від імені партії і уряду, на відміну від свого основного видання.

Reuters зазначає, що уряд Китаю в основному утримується від прямих коментарів з приводу деталей угоди, хоча міністерство закордонних справ заявило, що Сполучені Штати повинні запропонувати іноземним компаніям справедливі і недискримінаційні умови.

Нагадаємо: президент Дональд Трамп попередньо погодився на угоду, за якою Oracle і Walmart отримають разом 20% акцій TikTok Global. Oracle буде постачальником хмарних послуг, відповідальним за зберігання і обробку даних користувача в США.

Держсекретар США Майкл Помпео охарактеризував пропоновану роль Bytedance як «пасивного власника акцій». За його словами, у китайської компанії не буде «повноважень приймати рішення».

 Oracle і Walmart можуть виплатити китайській ByteDance Ltd. сумарно $12 млрд за покупку американського сегменту додатку TikTok. Між тим, компанія-власник ByteDance добивається оцінки TikTok у $60 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті