Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Вакцина від COVID-19 не стане «казковим» завершенням пандемії – експерт

Вакцина від COVID-19 не стане «казковим» завершенням пандемії – експерт

Для половини людей, які отримають вакцину, вона не спрацює. Окрім того, очікуються проблеми з ефективністю, масовим виробництвом та розповсюдженням

Вакцина від COVID-19 не стане «казковим» завершенням пандемії – експерт
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50308118531

Коронавірус продовжує крокувати планетою та забирати тисячі життів щодня, тому людство покладає великі надії на «чудодійну» вакцину, яка покладе край COVID-19.

Однак, як повідомляє CNBC, Дейл Фішер, професор інфекційних захворювань Медичної школи Йонг Лу Ліня Національного університету Сінгапуру (NUS), вважає, що такого «казкового фіналу» пандемії не буде.

«Я вважаю, що вакцина може тільки допомогти ситуації, – сказав він. – Це не буде казковим фіналом, який всі хочуть бачити… де у нас буде 100% ефективна вакцина, і 100% людей її застосують, і всі вони отримають її протягом місяця, і ми отримаємо змогу повернутися до нашого (звичайного – ред.) способу життя».

Він розповів, що існує «досить низький орієнтир», коли справа стосується ефективності вакцини. Наприклад, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заявило в кінці червня, що очікує, що «вакцина проти COVID-19 запобігатиме захворюванню або знизить його тяжкість принаймні у 50% вакцинованих людей».

«Це означає, що для половини людей, які отримали вакцину, вона не спрацює», – сказав Фішер.

Він наголосив, що більшості людей слід не забувати про немедикаментозні засоби, такі як носіння маски, дотримання соціальної дистанції, обмеження зібрань.

За даними ВООЗ, наразі у світі розробляється трохи менше 200 вакцин-кандидатів, 38 з яких знаходяться на стадії клінічної оцінки, і лише деякі з них проходять пізні стадії клінічних випробувань. Найбільша увага приділяється кандидатам, розробленим фармацевтичними гігантами Moderna, AstraZeneca і Pfizer.

Фішер відзначив, що існує низька ймовірність того, що перша вакцина проти коронавіруса, схвалена на Заході (Росія вже схвалила власну вакцину), виявиться кращою.

Окрім того, він розповів, що навіть якщо один з цих кандидатів буде визнаний ефективним і отримає схвалення, залишається проблема масового виробництва і розповсюдження

«ВООЗ сподівається, що до кінця 2021 роки зможе вакцинувати 20% населення світу, і це вже досить амбітно, це величезне завдання по вакцинації всього світу», – додав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті