Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Коломойський перевів через Deutsche Bank в США понад $750 млн

Коломойський перевів через Deutsche Bank в США понад $750 млн

Банк допоміг перевести майже всі гроші в нерухомість

Коломойський перевів через Deutsche Bank в США понад $750 млн
Фото: pixabay

Розслідування Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ показує, що Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні понад $750 млн Ігоря Коломойського в США. Про це повідомляє ICIJ. 

Понад 10 років Коломойський і його оточення таємно створили імперію нерухомості в США, купивши щонайменше 22 об'єкти, включаючи хмарочос в Клівленді, в якому було одне з найбільших банківських відділень у світі, будівлю Motorola і колишню штаб-квартиру Mary Kay Cosmetics у Далласі.

Як з'ясував ICIJ, Коломойський і його соратники залишили за собою слід з порожніх будівель, несплачених податків на власність, небезпечних виробничих умов, безробітних і чотири сталеливарних заводи, які оголосили про банкрутство.

ICIJ виявив, що за 5 років Deutsche Bank перевів не менше $490 млн з компаній Коломойського й Геннадія Боголюбова, створених на Британських Віргінських островах, у компанії в Делавері – одному з найбільших світових міст для фінансової секретності. Велика частина грошей була витрачена на покупку нерухомості на Середньому Заході США.

Ще $268 млн Коломойського пройшли через Deutsche Bank в інші компанії. Перекази відбувалися з 2007 по 2013 рік.

Розслідування ICIJ засноване на сотнях конфіденційних документів «ПриватБанку», включаючи аудит його проблемних фінансів, які вперше показують, як гроші таємно переміщувалися по всьому світу. Він також заснований на витоку понад 2 100 звітів про підозрілу діяльність, отриманих BuzzFeed News і переданих ICIJ, відомих як FinCEN Files, поряд з судовими протоколами й десятками інтерв'ю.

На заводі в Огайо, де вибухнула дугова піч, слідчі Управління з безпеки та гігієни праці США виявили 17 порушень до того, як Коломойський і його соратники вирішили покинути завод.

За даними United Steelworkers, на металургійному заводі в Західній Вірджинії 27-річний працівник помер у 2009 році після того, як відпрацював 90 годин на тиждень, закінчив нічну зміну і заснув по дорозі додому, розбившись в автомобілі.

Під управлінням Коломойського сотні сталеливарників у Кентуккі, штаті Нью-Йорк і Огайо втратили роботу, а в одному випадку залишилися без страхування або можливості тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів, йдеться в протоколах суду.

Судові документи показують, що Deutsche Bank провів тисячі операцій, пов'язаних з компаніями Коломойського в США з 2006 по 2015 рік – в три рази більше, ніж будь-який інший банк, який переказував гроші в країну для компаній, пов'язаних з Коломойським.

Він також був основним банком, який перевів майже всі гроші у нерухомість США, принаймні 18 великих об'єктів нерухомості, розкиданих по восьми штатах, – показує аналіз ICIJІ.

Нагадаємо, протягом 16 місяців 400 журналістів-розслідувачів із 88 країн вивчали 2100 секретних банківських «звітів про підозрілу діяльність» (Suspicious Activity Reports, SAR), злитих анонімним джерелом з Управління з протидії фінансовим злочинам (FinCEN) при Міністерстві фінансів США.

Документи свідчать про те, що банки-гіганти Deutsche Bank, JP Morgan і Standard Chartered у 2000–2017 роках допомагали переказувати трильйони доларів «в обхід системи» корупціонерам, казнокрадам і різного роду великим шахраям, які опинилися поза законом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті