Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
«Білоруський офіс врятувати не вдасться»: СК зняв арешт з рахунків PandaDoc

«Білоруський офіс врятувати не вдасться»: СК зняв арешт з рахунків PandaDoc

Рахунки компанії заблокували в зв'язку з кримінальною справою щодо чотирьох співробітників

«Білоруський офіс врятувати не вдасться»: СК зняв арешт з рахунків PandaDoc
фото PandaDoc

Білоруський Слідчий комітет задовольнив клопотання ІТ-компанії PandaDoc про зняття арешту з рахунків компанії, повідомляє tut.by з посиланням на співзасновника проекту Микиту Мікадо.

Рахунки компанії заблокували в зв'язку з кримінальною справою щодо чотирьох співробітників мінського офісу: директора Дмитра Рабцевича, директора по продукту Віктора Кувшинова, головного бухгалтера Юлії Шардико, директора з персоналу Владислава Міхолапа.

На початку вересня їх звинуватили в розкраданні з бюджету 107 000 білоруських рублів шляхом зловживання посадовими повноваженнями і помістили в СІЗО на два місяці.

Політичне переслідування компанії почалося після того, як Микита Мікадо запропонував фінансову допомогу білоруським силовикам, які хочуть звільнитися зі служби.

У PandaDoc назвали арешт співробітників репресіями і спробою тиску на засновників.

Після арешту співробітників Мікадо призупинив проект. Його продовжив фонд солідарності BYSOL.

Потім PandaDoc звернулася в СК з проханням дозволити хоча б частково виплатити зарплати та допомоги співробітникам, а також оплатити оренду – відомство схвалило прохання, пише видання.

Після цього СК також дозволив компанії поповнити депозит на суму можливо заподіяної заарештованими співробітниками шкоди, а потім зняв арешт з рахунків, передає Tut.by.

«Розблокування рахунків компанії – це, звісно, хороша новина. Тепер ми можемо виплатити зарплати всім тим співробітникам, які все ще залишаються в Білорусі. Проте нашим головним пріоритетом стоїть звільнення заарештованих співробітників», – сказав Мікадо.

«Люди вже котрий тиждень сидять в СІЗО. При цьому до моєї ініціативи вони ніякого відношення не мали і не мають. Ініціативу я припинив. Їх подальше утримання не має сенсу», – наголосив співзасновник PandaDoc.

Адвокат компанії Антон Гашинський додав, що заарештовані співробітники у PandaDoc в пріоритеті: «У нас починає вибудовуватися діалог, нас чують, це добре. Швидше за все, білоруський офіс врятувати не вдасться – але вдасться врятувати людей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті