Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Ілон Маск пообіцяв випустити Tesla за $25 000 через три роки

Ілон Маск пообіцяв випустити Tesla за $25 000 через три роки

Зниження ціни стане можливим завдяки тому, що нові батареї будуть недорогими

Ілон Маск пообіцяв випустити Tesla за $25 000 через три роки
фото DR

Під час довгоочікуваного Battery Day глава компанії Tesla Ілон Маск пообіцяв до 2023 року почати випуск електромобіля за $25 000 і підвищити обсяги виробництва акумуляторів до 20 млн штук на рік, передає HighTech Plus.

Головна мета Tesla – випуск бюджетних електромобілів, а це значить, що батареї теж повинні стати недорогими, наголосив Маск.

Добитися цього можна, наполовину знизивши вартість кВт/год за рахунок власної розробки і виробництва акумуляторів. Сьогодні Tesla купує літій-іонні акумулятори у Panasonic, але в найближчі роки планує запустити у виробництво нові батареї з електродами без друкованих контактів. Компанія купує для цього 10 000 акрів землі з покладами літію в Неваді і буде добувати його самостійно. Це дозволить знизити кількість компонентів акумулятора, спростить виробництво і покращить потужність.

В результаті нові батареї стануть не тільки дешевшими, але і в шість разів могутнішими, зможуть накопичувати в п'ять разів більше енергії і дозволять збільшити запас ходу електромобілів Tesla на 16%.

«Для тих, хто дійсно розбирається в елементах живлення, це дуже великий прорив», – заявив Маск.

Ці інновації дозволять компанії налагодити випуск електромобілів за $25 000 вже через три роки, впевнений гендиректор Tesla. І вони будуть повністю автономними, з електричною трансмісією, яка буде коштувати дешевше за двигуни внутрішнього згоряння.

Проте, після виступу керівництва компанії акції Tesla впали на 7,7%, пише Bloomberg. За словами аналітика з Loup Ventures, проблема в тому, що все, про що говорив Маск і його колеги зі сцени, відбудеться тільки через кілька років. А інвестори компанії очікували почути про прорив тут і зараз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті