Захворіло у світі
99,734,558
Померло у світі
2,140,446
Вилікувалось у світі
55,083,149
Захворіло в Україні
1,197,107
Померло в Україні
22,057
Вилікувалось в Україні
965,835
Іран та Венесуела ігнорують санкції США в двосторонній торгівлі нафтою

Іран та Венесуела ігнорують санкції США в двосторонній торгівлі нафтою

Іран не лише везе бензин до Венесуели, а й допомагає їй експортувати нафту за кордон

Іран та Венесуела ігнорують санкції США в двосторонній торгівлі нафтою
фото www.flickr.com/photos/12414502@N00/2301160405

Після того, як проігнорувавши санкції США на минулому тижні Іран здійснив поставку конденсату до Венесуели, тепер він використовує це ж саме судно, щоб допомогти Латиноамериканській країні експортувати нафту за кордон.

Як повідомляє Bloomberg, мова йде про танкер Honey, який готується до відправки венесуельської сирої нафти марки Merey, допомагаючи країні з найбільшими в світі запасами чорного золота експортувати більше своєї сировини, в той час як санкції США вже відлякали багатьох покупців, вантажовідправників і страховиків від ведення бізнесу з Венесуелою.

Незважаючи на те, що Венесуела знаходиться на вершині найбільших запасів нафти в світі, вона відчуває гостру нестачу бензину, оскільки нафтопереробні заводи не можуть нормально працювати через брак розріджувачів, необхідних для виробництва палива, а також у зв’язку з потребою негайного їх ремонту.

Відсутність розріджувачів, техобслуговування, грошей і запчастин змусили НПЗ Венесуели працювати з дуже низькими швидкостями переробки або взагалі зупинитись. У країни-власника світових запасів нафти наразі не вистачає бензину для людей.

Іран, який також є об'єктом санкцій США, заявив про свою готовність допомогти Венесуелі впоратися з нестачею палива і на початку цього року зумів відправити низку партій в цю латиноамериканську країну.

Нагадаємо: раніше цього місяця держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати відновили передбачені ООН санкції проти Ірану і пообіцяли вжити заходів, якщо інші країни не приєднаються. Між тим, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель вважає, що Вашингтон не може відновлювати санкції, оскільки вийшов з так званої іранської ядерної угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті