«Карантин легкого режиму»: в Європі практикують нову форму обмежень через коронавірус
Обмеження переважно точкові, уряди не хочуть заганяти економіку в локдаун

Країни Європи намагаються уникнути нових драконівських обмежень для стримування зростання кількості заражених коронавірусом і тому вибрали нову стратегію – «карантин-лайт», повідомляє Bloomberg, на який посилається Forbes.
На відміну від загальної самоізоляції і припинення бізнесу, які були навесні, осінній підхід пропонує приділяти більше уваги конкретним «гарячим точкам»: наприклад певним районам міст, нічним клубам і приватним вечіркам. При цьому значна частина економічної діяльності залишається активною.
Діяти більш м'яко владі поки що дозволяє те, що рівень смертності становить лише малу частку від весняного, хоча захворюваність у Франції, Іспанії, Великобританії та інших країнах зростає, відзначає Bloomberg. Часткові і гнучкі карантини стануть нормою як мінімум до наступного року, поки країни чекають широко доступної вакцинації, вважає агентство.
У Західній Європі влада обмежує нічне життя, вводячи заборони на роботу закладів після 22.00 і ліміти на чисельність присутніх людей, а також посилює правила носіння масок в громадських місцях. Прем'єр Великобританії Борис Джонсон закликав людей знову перейти на віддалену роботу на півроку. У французькому Марселі, де кількість хворих швидко зростає, ресторани та паби закриють на два тижні. У Мадриді жителям кількох районів заборонили виїжджати за їх межі без поважної причини.
Основна мета стратегії: не просто чекати вакцину, а створити таку стійку ситуацію, при якій вірус не вплине на економіку і роботу шкіл, пояснив фахівець з інфекційних захворювань Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Роберт Скулі. «Нам потрібно змиритися з тим, як працювати в еру COVID, де вірус буде заглядати до нас через плече деякий час», – додав Скулі.
При цьому досвід Азії і Тихоокеанського регіону показує, що «карантин-лайт» працює тільки в поєднанні з широким тестуванням і відстеженням контактів, звертає увагу Bloomberg. Ефективну роботу в цьому напрямку вибудувала, наприклад, Італія. Там при перших ознаках нової хвилі хворих відразу закрили нічні клуби. Локальні обмеження вводила Німеччина.
«Карантин-лайт» досягає межі, коли відсоток заражених з невідомим джерелом вірусу стає високим. Відстеження контактів в цьому випадку стає неможливим: в Австралії та Гонконгу це змусило владу знову вводити повсюдний карантин. У Мельбурні спочатку спробували ввести частковий карантин, але в підсумку посилили його на період з липня по вересень. «Точковий» підхід Європи схожий на США, де локальний карантин вводився в університетських кампусах та інших вогнищах інфекції.
«Нам ще багато треба зробити. Я не думаю, що люди дійсно повністю це усвідомлюють. Ми все ще посередині матчу в кращому випадку», – попередив директор Центру досліджень і політики щодо інфекційних захворювань університету Міннесоти Майкл Остерхольм.
Як повідомлялося, у Великобританії різко зростає кількість хворих на коронавірус, їх число сягає шести тисяч осіб щодня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].