Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
«Карантин легкого режиму»: в Європі практикують нову форму обмежень через коронавірус

«Карантин легкого режиму»: в Європі практикують нову форму обмежень через коронавірус

Обмеження переважно точкові, уряди не хочуть заганяти економіку в локдаун

«Карантин легкого режиму»: в Європі практикують нову форму обмежень через коронавірус
фото pixabay.com

Країни Європи намагаються уникнути нових драконівських обмежень для стримування зростання кількості заражених коронавірусом і тому вибрали нову стратегію – «карантин-лайт», повідомляє Bloomberg, на який посилається Forbes.

На відміну від загальної самоізоляції і припинення бізнесу, які були навесні, осінній підхід пропонує приділяти більше уваги конкретним «гарячим точкам»: наприклад певним районам міст, нічним клубам і приватним вечіркам. При цьому значна частина економічної діяльності залишається активною.

Діяти більш м'яко владі поки що дозволяє те, що рівень смертності становить лише малу частку від весняного, хоча захворюваність у Франції, Іспанії, Великобританії та інших країнах зростає, відзначає Bloomberg. Часткові і гнучкі карантини стануть нормою як мінімум до наступного року, поки країни чекають  широко доступної вакцинації, вважає агентство.

У Західній Європі влада обмежує нічне життя, вводячи заборони на роботу закладів після 22.00 і ліміти на чисельність присутніх людей, а також посилює правила носіння масок в громадських місцях. Прем'єр Великобританії Борис Джонсон закликав людей знову перейти на віддалену роботу на півроку. У французькому Марселі, де кількість хворих швидко зростає, ресторани та паби закриють на два тижні. У Мадриді жителям кількох районів заборонили виїжджати за їх межі без поважної причини.

Основна мета стратегії: не просто чекати вакцину, а створити таку стійку ситуацію, при якій вірус не вплине на економіку і роботу шкіл, пояснив фахівець з інфекційних захворювань Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Роберт Скулі. «Нам потрібно змиритися з тим, як працювати в еру COVID, де вірус буде заглядати до нас через плече деякий час», – додав Скулі.

При цьому досвід Азії і Тихоокеанського регіону показує, що «карантин-лайт» працює тільки в поєднанні з широким тестуванням і відстеженням контактів, звертає увагу Bloomberg. Ефективну роботу в цьому напрямку вибудувала, наприклад, Італія. Там при перших ознаках нової хвилі хворих відразу закрили нічні клуби. Локальні обмеження вводила Німеччина.

«Карантин-лайт» досягає межі, коли відсоток заражених з невідомим джерелом вірусу стає високим. Відстеження контактів в цьому випадку стає неможливим: в Австралії та Гонконгу це змусило владу знову вводити повсюдний карантин. У Мельбурні спочатку спробували ввести частковий карантин, але в підсумку посилили його на період з липня по вересень. «Точковий» підхід Європи схожий на США, де локальний карантин вводився в університетських кампусах та інших вогнищах інфекції.

«Нам ще багато треба зробити. Я не думаю, що люди дійсно повністю це усвідомлюють. Ми все ще посередині матчу в кращому випадку», – попередив директор Центру досліджень і політики щодо інфекційних захворювань університету Міннесоти Майкл Остерхольм.

Як повідомлялося, у Великобританії різко зростає кількість хворих на коронавірус, їх число сягає шести тисяч осіб щодня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті