Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Глава Spotify інвестує $1 млрд в європейські стартапи

Глава Spotify інвестує $1 млрд в європейські стартапи

Даніель Ек наголосив, що «хоче вкластися на повну»

Глава Spotify інвестує $1 млрд в європейські стартапи
Даніель Ек
фото www.flickr.com/photos/frenchweb/6483197007

Генеральний директор шведської музичної платформи Spotify Даніель Ек оголосив, що витратить 1 млрд євро своїх особистих коштів на інвестиції в європейські стартапи.

Як повідомляє CNBC, сектори, в які Ек хоче інвестувати, включають охорону здоров'я, освіту, машинне навчання і біотехнології.

«Я хочу викластися на повну. Всі ми знаємо, що одна з найбільших проблем – це доступ до капіталу», – сказав він, додавши, що хоче здійснити «нову європейську мрію» в наступному десятилітті.

За даними Forbes, статки Ека оцінюється в $3,6 млрд, що говорить про те, що він готовий вкласти третину свого стану в інвестиції.

Ек з розчаруванням прокоментував кількість європейських технологічних компаній, придбаних американськими конкурентами, а також «витік мізків», коли справа стосується талановитих підприємців, які покидають Європу заради Кремнієвої долини. Одним з найяскравіших прикладів європейських підприємців, націлених на Сполучені Штати, є платіжний гігант Stripe, ірландські засновники якого вирушили до Каліфорнії, щоб побудувати свою компанію.

Коли справа доходить до технологій, Європа відстає від США і Китаю. Ці дві економічні держави створили одні з найбільших технологічних компаній, такі як Amazon, Microsoft, Tencent і Alibaba, Європа як і раніше не може запропонувати таких успішних прикладів.

За даними венчурної компанії Atomico, в минулому році в європейські технологічні стартапи було інвестовано рекордні $34,3 млрд. Компанії регіону і в цьому році продовжують збирати значні суми. Klarna, наприклад, залучила $650 млн, а Revolut – $580 млн нового капіталу.

Нагадаємо: раніше цього місяця шведська компанія онлайн-платежів Klarna стала найбільшим фінтех-стартапом в Європі завдяки залученню $650 млн під час останнього раунду фінансування. З урахуванням нових коштів компанія наразі оцінюється в $10,6 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті