Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Потрібно більше інвестувати в освіту та науку у кіберсфері – Федоров

Потрібно більше інвестувати в освіту та науку у кіберсфері – Федоров

Професія, пов'язана із кіберсферою, буде дуже актуальною у майбутньому

Потрібно більше інвестувати в освіту та науку у кіберсфері – Федоров
Фото: НАЗАРІЙ МАЗИЛЮК

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україні треба більше коштів закладати на освіту у кіберсфері та кібербезпеку. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Нам потрібно інвестувати в освіту та науку в кіберсфері. Ми вивчали міжнародний досвід, і, наприклад, Норвегія, Данія, Естонія витрачають від загального бюджету країни від 1 до 4% ВВП на напрямок цифрової трансформації, в який також входить напрям кібербезпеки. В нашій країні у бюджеті, який вже подали до Верховної Ради, це 0,15%. Це катастрофічно мало на такий напрямок пріоритетних галузей цифрової економіки», – зазначив Федоров.

Хоча, за його словами, якщо порівнювати з минулими роками, коли на це закладали всього декілька десятків мільйонів гривень, це вже краще.

Міністр повідомив, що мінцифри активно розвиває кіберцентр, який веде моніторинг та захист на базі Держспецзв'язку.

«Ми не просто намітили під'єднати датчики моніторингу до базових реєстрів, щоб розуміти, що відбувається. Ми звернули увагу на умови, в яких працюють люди, які займаються кіберзахистом у нашій державі», – сказав Федоров.

Він переконаний, що професія, пов'язана із кіберсферою, буде дуже актуальною у майбутньому, тому варто робити так, щоб українські діти змалечку знайомилися із цією сферою.

Нагадаємо: в Україні створять Національний центр компетентності у сфері відкритих даних та проаналізують вплив відкриття даних на різні галузі економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті