Індійський інженер розробив слуховий апарат за $1
Насправді це апарат-конструктор із недорогих комплектуючих. За допомогою паяльника його можна зібрати максимум за 30 хвилин

Біоінженер з Індії Саад Бхамла розробив конструктор для складання слухового апарату з недорогих комплектуючих.
Як повідомляє видання Science, зібрати його можна за півгодини, для цього потрібен паяльник та деталі, які коштують приблизно $1.
Цей простий пристрій зможе допомогти відновити слух мільйонам людей, які страждають від вікової втрати слуху, і притому коштують дешевше, ніж пляшка води.
По всьому світу 230 млн чоловік у віці від 65 років і старше мають проблеми зі слухом. Зазвичай їм стає важко розрізняти високі звуки і певні приголосні. Важко зрозуміти мову співрозмовника, фонові шуми стають незрозумілими і відволікаючими. Такі процеси можуть, на думку лікарів, прискорювати спад когнітивних здібностей.
Багато людей з такими проблемами звертаються до слухових апаратів. Індивідуальні слухові апарати посилюють звук саме на частотах, які людина не чує. Але з огляду на ціну у майже $5000 доларів за пару, ці пристрої є «практично предметом розкоші» для багатьох в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Існують пристрої і подешевше, але їх не можна налаштувати і вони схожі на «дешеві навушники в літаку», розповів Бхамла.
Натхненний прикладом власних бабусі та дідуся, Бхамла і його колеги розробили дешевий слуховий апарат з доступних деталей. Вони припаяли мікрофон до невеликої плати і додали підсилювач і частотний фільтр для підвищення гучності звуків понад 1000 герц. Потім підключили регулювання гучності, вимикач і гніздо для звичайних навушників, а також відсік для батареї.
Пристрій, що одержав назву LoCHAid, розміром із сірникову коробку, можна носити як медальйон на шиї. Якщо виготовляти його серійно, собівартість складе менше $1. Але маючи на руках безкоштовну схему і паяльник, кожен, хто вміє ним користуватись, здатний зібрати слуховий апарат за $15 – $20, в залежності від цін на комплектуючі. Збірка займе не більше 30 хвилин, обіцяє Бхамра.
Між тим, у новому пристрої є низка недоліків. Апарат неможливо налаштувати під індивідуальні потреби або пристосувати для інших проблем зі слухом. І хоча він водонепроникний і стійкий до ударів, вчені очікують, що деталі LoCHAid доведеться замінювати приблизно через півтора року. За словами Бхамли, його великих розмір може відлякати деяких користувачів, хоча в розробці наразі знаходиться версія меншого розміру.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].