Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Індійський інженер розробив слуховий апарат за $1

Індійський інженер розробив слуховий апарат за $1

Насправді це апарат-конструктор із недорогих комплектуючих. За допомогою паяльника його можна зібрати максимум за 30 хвилин

Індійський інженер розробив слуховий апарат за $1
фото www.sciencemag.org

Біоінженер з Індії Саад Бхамла розробив конструктор для складання слухового апарату з недорогих комплектуючих.

Як повідомляє видання Science, зібрати його можна за півгодини, для цього потрібен паяльник та деталі, які коштують приблизно $1.

Цей простий пристрій зможе допомогти відновити слух мільйонам людей, які страждають від вікової втрати слуху, і притому коштують дешевше, ніж пляшка води.

По всьому світу 230 млн чоловік у віці від 65 років і старше мають проблеми зі слухом. Зазвичай їм стає важко розрізняти високі звуки і певні приголосні. Важко зрозуміти мову співрозмовника, фонові шуми стають незрозумілими і відволікаючими. Такі процеси можуть, на думку лікарів, прискорювати спад когнітивних здібностей.

Багато людей з такими проблемами звертаються до слухових апаратів. Індивідуальні слухові апарати посилюють звук саме на частотах, які людина не чує. Але з огляду на ціну у майже $5000 доларів за пару, ці пристрої є «практично предметом розкоші» для багатьох в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Існують пристрої і подешевше, але їх не можна налаштувати і вони схожі на «дешеві навушники в літаку», розповів Бхамла.

Натхненний прикладом власних бабусі та дідуся, Бхамла і його колеги розробили дешевий слуховий апарат з доступних деталей. Вони припаяли мікрофон до невеликої плати і додали підсилювач і частотний фільтр для підвищення гучності звуків понад 1000 герц. Потім підключили регулювання гучності, вимикач і гніздо для звичайних навушників, а також відсік для батареї.

Пристрій, що одержав назву LoCHAid, розміром із сірникову коробку, можна носити як медальйон на шиї. Якщо виготовляти його серійно, собівартість складе менше $1. Але маючи на руках безкоштовну схему і паяльник, кожен, хто вміє ним користуватись, здатний зібрати слуховий апарат за $15 – $20, в залежності від цін на комплектуючі. Збірка займе не більше 30 хвилин, обіцяє Бхамра.

Між тим, у новому пристрої є низка недоліків. Апарат неможливо налаштувати під індивідуальні потреби або пристосувати для інших проблем зі слухом. І хоча він водонепроникний і стійкий до ударів, вчені очікують, що деталі LoCHAid доведеться замінювати приблизно через півтора року. За словами Бхамли, його великих розмір  може відлякати деяких користувачів, хоча в розробці наразі знаходиться версія меншого розміру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті