Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Штучний інтелект навчили визначати самотність людей за їх мовою

Штучний інтелект навчили визначати самотність людей за їх мовою

Самотні люди частіше говорять про самотність

Штучний інтелект навчили визначати самотність людей за їх мовою
фото pixabay.com

Останні два десятиліття вчені називають самотність пандемією. По всьому світу спостерігається зростання кількості самогубств і вживання опіоїдів, до яких часто призводить саме почуття соціальної ізоляції. Епідемія COVID-19 тільки погіршила ситуацію, тому вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вирішили розробити об'єктивний інструмент для діагностики цього стану. Висновки дослідження опубліковані на сайті університету, пише HighTech Plus.

Новий підхід дозволить більш точно визначати найбільш вразливих людей, виключивши суб'єктивність самооцінки. Відчуття самотності і соціальної ізоляції асоційоване з розвитком багатьох важких захворювань, тому лікарям потрібні інформативні інструменти для відстеження стану пацієнтів та прогнозування ризиків.

Команда навчила штучний інтелект оцінювати мовлення літніх людей під час розмови. Штучний інтелект аналізує тонкі мовні особливості, що демонструють емоції, щоб діагностувати стан.

За оцінками авторів, використання штучного інтелекту може визначати почуття самотності з точністю 94%.

Програма  аналізувала дані 80 осіб у віці від 66 до 94 років, які проходили довгі інтерв'ю зі співрозмовниками-дослідниками. Спостерігаючи за мовними паттернами, вчені визначили три найбільш виражених.

Так, самотні люди зазвичай давали довші відповіді на прямі запитання про самотність, а також частіше висловлювали печаль. Жінки частіше за чоловіків визнавали, що відчувають самотність, а в мовленні чоловіків простежувалося більше емоцій радості або страху.

«Дослідження демонструє можливість використання аналізу мовлення для розуміння таких складних емоцій, як самотність», – зазначають вчені. У майбутньому такий інструмент дозволить лікарям вчасно визначати найбільш вразливих пацієнтів, яким може бути запропонована необхідна медична та соціальна допомога.

Останні дослідження показують, що соціальна ізоляція підсилює в організмі запалення, яке пов’язані з онкологією, аутоімунними та іншими важкими захворюваннями. Також вчені виявили, що соціальна ізоляція підвищує ризики смертності на 50%.

Нагадаємо, фонд Ландекера запустить проект, в якому штучний інтелект виявлятиме в мережі антисемітизм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті