Німеччина бореться із поширенням спалаху АЧС за допомогою собак та дронів

Німеччина бореться із поширенням спалаху АЧС за допомогою собак та дронів

Для припинення міграції інфікованих кабанів з Польщі ФРН також будує кілометри парканів

Німеччина бореться із поширенням спалаху АЧС за допомогою собак та дронів
фото pixabay.com

Німеччина робить усе можливе, щоб не дати смертельному вірусу африканської чуми свиней (АЧС) знищити найбільшу в Європі свинарську промисловість.

Як повідомляє Bloomberg, після виявлення перших випадків АЧС раніше цього місяця країна намагається стримати поширення спалаху серед диких кабанів поблизу кордону з Польщею і далі на захід. Для цього він будує кілометри парканів, використовує пошукових собак, дрони та гвинтокрили для моніторингу. Також влада ФРН  пропонує винагороду в розмірі 110 євро ($128) за туші мертвих кабанів.

Німецький експорт свинини за межі Європейського Союзу – галузь з оборотом $2,4 млрд – вже постраждав, в тому числі у зв’язку із забороною на продаж найбільшим споживачам Китаю. Ціни впали до чотирирічного мінімуму, і збитки можуть зрости, якщо спалах не контролюватиметься.

Сам Китай є прикладом того, наскільки руйнівним може бути вірус АЧС, який є дуже заразним, але не несе загрози для людини. З 2018 року КНР втратив приголомшливу третину свого стада – спалах знищивши там понад 100 млн голів.

Випадки АЧС стали ще одним ударом для м'ясної промисловості Німеччини після кризи COVID-19. Щоб захистити експорт, місцеві фермерські групи хочуть, щоб покупці обмежували закупівлі в постраждалих районах, а не в усій країні, і ця стратегія залежить від локалізації інфекцій.

За словами експертів, Німеччина вирощує велику частину своїх 25 млн свиней в закритих приміщеннях, тому ймовірність того, що ферми стануть жертвами АЧС, мала.

Нагадаємо: раніше цього місяця у ФРН був зафіксований перший підтверджений випадок АЧС.

У зв’язку із цим Україна ввела обмеження на імпорт живих свиней та продукції з них з Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті