Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Експерти розповіли, які наслідки будуть після злиття в мережу вихідного коду Windows XP

Експерти розповіли, які наслідки будуть після злиття в мережу вихідного коду Windows XP

У Microsoft запевняють, що це не нестиме серйозної загрози для компаній, і вже почали перевірку

Експерти розповіли, які наслідки будуть після злиття в мережу вихідного коду Windows XP
фото Shutterstock

Операційна система Windows XP, що дебютувала в 2001 році, стала одним з найпопулярніших продуктів Microsoft. На сьогодні 19-річна ОС досі встановлена на приблизно на 1,16% комп'ютерів (близько 25 млн пристроїв).

Невідомі 25 вересня опублікували на форумі 4chan посилання на файл з майже 43 ГБ архіву з вихідним кодом Windows XP і Server 2003, який можна завантажити через Torrent.

Не можна недооцінювати масштаб і важливість нинішнього витоку, пише vc.ru, тому що по суті це – перший публічна витік вихідного тексту ОС Microsoft. Посилання на torrent-файл з майже 43 ГБ архіву з вихідним кодом Windows XP і Server 2003 розмістили на 4Chan.

В архіві також містилися секретні файли програмного забезпечення Xbox. Цікаво, що торрент-файл також доповнений набором дивних відеороликів, що пропагують різні теорії змови про Біла Гейтса та інші ідеї QAnon.

Хоча представники Microsoft поки що не коментували те, що трапилося, багато фахівців вже вивчили публікацію і підтвердили справжність початкових кодів.

Подія може стати серйозною загрозою для компаній, які все ще працюють на комп'ютерах з Windows XP.

XP, наприклад, активно використовується на касових терміналах і комп'ютерах в держструктурах. При цьому патчі безпеки для неї не випускалися вже більше шести років (Microsoft припинив підтримку цієї ОС в 2014 році). Якщо зломщики візьмуться шукати в ній вразливості і знайдуть їх, то їм не важко буде зібрати з XP-комп'ютерів ботнет, який можна використовувати з різними цілями.

Інші ж упевнені, що кіберзлочинці навряд чи будуть сильно зацікавлені в такій маленькій аудиторії користувачів XP.

Microsoft розслідує витік вихідного коду Windows XP, пише The Verge.

У Microsoft є спеціальна програма безпеки, яка дозволяє урядам і організаціям контролювати доступ до вихідного коду та іншої технічної документації, запевняють в компанії.

Малоймовірно, що цей останній витік вихідного коду буде становити серйозну загрозу для компаній, які все ще працюють на комп'ютерах з Windows XP.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті