Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
У Швейцарії провели референдум за припинення вільного пересування з ЄС

У Швейцарії провели референдум за припинення вільного пересування з ЄС

Більшість висловилась проти

У Швейцарії провели референдум за припинення вільного пересування з ЄС
фото: visasam.ru

Під час референдуму в неділю, 27 вересня, швейцарці проголосували проти перегляду угоди з Європейським Союзом про вільне пересування. Це демонструють перші екзитполи. Про це повідомляє DW.

Згідно з оцінками телеканалу, проти ініціативи, яку висунули у Швейцарській народній партії (SVP), висловилися 63 відсотки тих, хто проголосував. При цьому можлива похибка опитування знаходиться в межах трьох відсоткових пунктів.

Ініціатори з консервативної SVP пояснювали необхідність переглянути угоду з ЄС потребою обмежити кількість громадян Європейського Союзу з правом на проживання та роботу в Швейцарії, аби покласти край «неконтрольованій міграції», що «загрожує ринку праці». Це також, мовляв, загрожує системі соціального забезпечення, яка не витримує навантаження, адже населення країни збільшилося з 1990 року майже на чверть.

«Великобританія була повноправним членом Європейського Союзу. А тепер вони у розлученні. Ми ж просто дружимо з ЄС і збираємося цю дружбу видозмінити», – заявляв раніше депутат Швейцарській народній партії Ів Нідеггер.

Своєю чергою противники ініціативи заявляли, що відмова від вільного пересування з країнами Євросоюзу може завдати шкоди особливим відносинам з ЄС, особливо, якщо це залишить Швейцарію без доступу до єдиного європейського ринку.

Втім, дані соціологічних опитувань напередодні референдуму пророкували, що ініціатива SVP не набере належної підтримки. Очікувалося, що 65 відсотків швейцарців проголосують проти.

Нагадаємо: Україна і Швейцарія підписали низку двосторонніх документів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті