Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Член наглядової ради «Укрзалізниці» Аслунд подав у відставку

Член наглядової ради «Укрзалізниці» Аслунд подав у відставку

За його словами вони 5 місяців не отримують зарплату й отримують образи й перешкоди від влади

Член наглядової ради «Укрзалізниці» Аслунд подав у відставку
Андерс Аслунд
Фото: DW

Шведський економіст, старший науковий співробітник неурядової організації США «Atlantic Council» Андерс Аслунд подав у відставку з поста незалежного члена наглядової ради АТ «Укрзалізниця». Цю інформацію він підтвердив виданню НВ.

Аслунд вважає, що президент Володимир Зеленський і депутати від «Слуги народу» руйнують корпоративне управління в держкомпаніях.

Він заявив, що вважає «надмірними юридичні ризики», яким піддається.

Також Аслунд повідомив, що багато рішень наглядової ради не виконуються керівництвом «Укрзалізниці».

«Також уряд не забезпечує компанії прийнятні регуляторні або фінансові умови для модернізації та підвищення ефективності (необґрунтований земельний податок; тарифи, які значно нижче рівня витрат; наполегливість з приводу того, щоб кількість співробітників залишалася дуже роздутою, і так далі). Ці обставини ставлять компанію в хитке фінансове становище», – заявив він.

Також Аслунд додав, що наглядова рада «Укрзалізниці» з квітня не отримує зарплату.

«Після п'яти місяців невиплати зарплати я вважаю малоймовірним, що нинішній український уряд буде платити будь-яку винагороду членам наглядової ради», – заявив він.

«Основна проблема в тому, що президент і його гучні депутати не вірять у хороше корпоративне управління. Ми – іноземні члени наглядових рад тринадцяти великих державних компаній і банків – наполегливо працювали, щоб спробувати поліпшити державні компанії України. Від президента (єдиного президента України, з яким я ніколи не зустрічався) ми отримуємо тільки образи й перешкоди», – додав Аслунд.

Нагадаємо, новий очільник «Укрзалізниці» Володимир Жмак пропрацював без контракту вже три тижні. Жмак зазначив, що працює на «волонтерських засадах».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті