Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
США ввели санкції проти найбільшого китайського виробника мікросхем

США ввели санкції проти найбільшого китайського виробника мікросхем

Протистояння між двома найбільшими державами світу набирає обертів

США ввели санкції проти найбільшого китайського виробника мікросхем
фото Shutterstock

Сполучені Штати ввели обмеження на Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), що ще більше підсилює напруженість у відносинах з Китаєм через найважливіших галузей.

Як пише Bloomberg, американські компанії тепер повинні подавати заявки на отримання ліцензії на експорт певних продуктів найбільшому китайському виробнику мікросхем. За заявою Бюро промисловості та безпеки, компанія SMIC і її дочірні компанії створюють «неприйнятний ризик перенаправлення на кінцеве використання у військових цілях».

SMIC, як зазначається, не входить в т.зв. чорний список США, що означає, що обмеження як і раніше не такі суворі, як ті, які впроваджені проти китайської Huawei.

SMIC заявила, що «не отримувала офіційного повідомлення про санкції, не має ніякого відношення до китайських збройних сил і не виробляє товари для кінцевих користувачів у військових цілях».

Обмеження щодо SMIC створюють додаткову напруженість між двома найпотужнішими країнами світу. Сполучені Штати та Китай конфліктують через торгівлю, інтелектуальну власність, пандемію та національну безпеку, включно із новим законом про нацбезпеку, який Пекін наклав на Гонконг.

Сфера технологій стає все більш суперечливою, оскільки Китай прагне стати світовим лідером в певних секторах, в яких довгий час домінували Сполучені Штати. Адміністрація Трампа внесла Huawei в чорний список, не дозволяючи телекомгіганту купувати компоненти в американських постачальників і змушуючи своїх союзників наслідувати їх прикладу.

За даними Jefferies, до 50% обладнання SMIC надходить з США, а ринкова вартість компанії становить понад $29 млрд.

Нагадаємо: раніше на тлі появи чуток про можливе впровадження санкцій Сполученими Штатами, акції SMIC обвалились на 23%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті