Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Суд дозволив «Енергоатому» судитися з «Гарантованим покупцем»

Суд дозволив «Енергоатому» судитися з «Гарантованим покупцем»

Справа стосується стягнення з ДП «Гарантований покупець» 3,4 млрд грн за поставлену електроенергію

Суд дозволив «Енергоатому» судитися з «Гарантованим покупцем»
Фото: energoatom.com.ua

Північний апеляційний госпсуд своєю постановою від 7 вересня задовольнив апеляційну скаргу НАЕК «Енергоатом» і скасував рішення Господарського суду Києва від 2 липня про зупинення провадження у справі про стягнення з ДП «Гарантований покупець» 3,4 млрд грн за поставлену електроенергію. Про це повідомляє Finbalance.

«Місцевим господарським судом при прийнятті оскаржуваної постанови належним чином не було обґрунтовано, яким чином розгляд справи робить неможливим розгляд заявлених у даній справі позовних вимог», – наголошується в рішенні суду.

За даними НАЕК «Енергоатом», за підсумками першого півріччя 2020 року прострочена заборгованість ДП «Гарантований покупець» за поставлену «Енергоатомом» електроенергію склала 7,4 млрд грн.

За інформацією ДП «Гарантований покупець», на 20 вересня заборгованість «Укренерго», склала 6,8 млрд грн. У цю суму входять боргові зобов'язання, перш за все, перед «Енергоатомом».

«Укренерго» за перше півріччя отримало збиток 18 млрд грн. Основною причиною цього держкомпанія називала «зелений» тариф.

Відповідно до фінансової звітності «Енергоатому», за шість місяців 2020 року компанія отримала 2,6 млрд грн чистого збитку, попри зростання виручки з 23,3 до 26,5 млрд грн. 

На 20 вересня борг «Гарантованого покупця» перед виробниками «зеленої» електроенергії досяг 21,7 млрд грн. За прогнозами держкомпанії, до кінця 2020 року дефіцит коштів ДП ​​для компенсації «зеленого» тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту – низькі розрахунки з боку держкомпанії «Укренерго».

Нагадаємо, депутати фракції «Слуга народу» пропонують випустити ОВДП на 19,6 млрд, щоб в четвертому кварталі 2020 року погасити борг перед виробниками «зеленої» енергетики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті