Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Економіка Китаю у вересні різко сповільнилася - Bloomberg

Економіка Китаю у вересні різко сповільнилася - Bloomberg

Причиною стало сповільнення продажів нових будинків в чотирьох найбільших містах Китаю

Економіка Китаю у вересні різко сповільнилася - Bloomberg
Гуаньчжоу, Китай
Фото Shutterstock

У вересні відновлення економіки Китаю почало сповільнюватися – це демонструють невисокі продажі будинків і автомобілів, слабкість фондового ринку і погіршення ділової впевненості, пише The Bell.

Bloomberg проаналізував вісім економічних показників Китаю і звів їх в індикатор відновлення економіки країни. З'ясувалося, що восени відновлення сповільнилося: якщо за 7-бальною шкалою (де 7 – це високий зріст економіки, а 1 – мінімальний) влітку індикатор був в районі 5, то у вересні він впав до рівня 3.

У Китаї спостерігається нерівномірне відновлення економіки, спочатку обумовлене високим обсягом промислового виробництва, проте недавні дані свідчать про те, що економіка почала відкочуватися назад. Як пише Bloomberg, для більш стабільного відновлення економіки необхідний стрибок державних витрат на її підтримку.

На уповільнення економіки найсильніше вплинуло те, що продажі нових будинків в чотирьох найбільших містах Китаю (Пекін, Шанхай, Гуанчжоу і Шеньчжень) сповільнилися в перші три тижні вересня після стрімкого зростання в серпні.

Знизився і рівень довіри малого бізнесу, в той час як показник очікувань підприємців продовжує зростати.

За словами китайських економістів Шен Лана і Дін Шуанга, у вересні обсяг нових замовлень у МСП знизився, так само як і темпи збільшення обсягів кредитування малих підприємств.

Єдиною країною G20, яка показала зростання економіки в другому кварталі, став Китай – його економіка виросла на 11,5%. Для порівняння, економіка Індії впала на 25,2%, ВВП Великобританії знизився на 20,4%.

Як раніше писав Bloomberg, світова економіка може в найближчі 5 років втратити $35 трлн через пандемію коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті