Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Санкції США проти компаній, задіяних в «Північному потоці 2», не є протиправними – Бундестаг

Санкції США проти компаній, задіяних в «Північному потоці 2», не є протиправними – Бундестаг

Сполучені Штати можуть таким чином захищати власні інтереси безпеки

Санкції США проти компаній, задіяних в «Північному потоці 2», не є протиправними – Бундестаг
фото pixabay.com

Санкції США проти німецьких компаній, пов'язаних із будівництвом газопроводу «Північний потік 2», не є явним порушенням міжнародного права. До такого висновку прийшла Наукова служба парламенту ФРН, повідомляє агентство dpa, на яке посилається Deutsche Welle.

За умови, що США будуть діяти «помірно» й аргументувати свої дії захистом інтересів безпеки, а також негативними впливами на економіку, «міжнародне право може мало що протиставити прийняттю екстериторіальних санкцій», вказано в експертному висновку, підготовку якого доручила Наукової службі бундестагу член комітету із зовнішньої політики, депутат від Лівої партії Севім Дагделен.

Президент США Дональд Трамп різко критикує будівництво газопроводу «Північний потік 2». Німеччину він звинувачує в тому, що вона хоче отримати від США військову підтримку і в той же час допомагає Росії збільшити доходи від газового експорту. При цьому опоненти Трампа вважають, що його головна мета – розчистити для США європейський ринок збуту для американського скрапленого газу.

Застосування екстериторіальних санкцій до газопроводу «Північний потік 2» є спірним, оскільки ці санкції не захищають безпосередньо ні територію, ні громадян, ні підприємства США. У серпні сенатори США вперше заговорили про конкретні санкції, які могли б бути застосовані щодо німецького порту Мукран, що грає важливу роль в будівництві газопроводу.

Уряд ФРН виступає проти введення екстериторіальних санкцій. У Єврокомісії також вже звучали припущення, що вони стануть порушенням міжнародного права.

Раніше стало відомо, яа компанія наважиться виступити страхувальником суден, які будують «Північний потік 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті