Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
В Мінінфраструктури розповіли, скільки хочуть заробити на концесії семи залізничних вокзалів

В Мінінфраструктури розповіли, скільки хочуть заробити на концесії семи залізничних вокзалів

Зараз здійснюються фінальні технічні кроки, щоб запустити процес концесії

В Мінінфраструктури розповіли, скільки хочуть заробити на концесії семи залізничних вокзалів
фото DR

Міністерство інфраструктури України планує залучити інвестиції загальним обсягом в 3,8 млрд грн за рахунок передачі в концесію семи залізничних вокзалів. Про це пише ЦТС.

«Укрзалізниця» за підтримки Міжнародної фінансової корпорації підготувала до концесії сім залізничних вокзалів. Зараз здійснюються фінальні технічні кроки, щоб запустити процес концесії», – повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у ході конференції «Інвестиції мають значення».

За його словами, міністерство планує залучити 3,8 млрд грн інвестицій, забезпечити 60,18 млн грн концесійних платежів і 17,4 млн грн податків до держбюджету.

До концесії готуються вокзали Харкова, Києва, Миколаєва, Чопа, Дніпра, Хмельницького та Вінниці.

Крім того, в частині розвитку залізничного напрямку Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить $420 млн на проект «Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка».

Орієнтовно проект планують закінчити до 2023 року.

«Наша мета – розвивати кількість електрифікованих напрямків, оскільки це економніше, екологічніше, безпечніше. І це про те, як ми можемо покращувати оборотність вагонного парку, а саме – вантажів експорту та імпорту. А це все – про економіку», – пояснив Криклій.

Як повідомлялося, АМПУ передасть в концесію поромний і контейнерний термінали порту Чорноморськ в найближчі 2 роки. За словами голови наглядової ради АМПУ, протягом двох років пройде концесійний конкурс і буде визначено переможця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті