Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
КСУ відклав розгляд закону про ринок землі

КСУ відклав розгляд закону про ринок землі

Не з'явився один з учасників провадження

КСУ відклав розгляд закону про ринок землі
Фото: pixabay

Велика палата Конституційного суду відклала розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні. Судді ухвалили рішення відкласти засідання, оскільки не з'явився один з учасників провадження – представник Президента у КС Федір Веніславський. Він надіслав письмове клопотання з проханням відкласти засідання у зв'язку з його неможливістю бути присутнім. Зрештою суд задовольнив це клопотання – передає «Укрінформ».

Ініціатори конституційного подання стверджують, що земля, як об’єкт права власності українського народу, є основним національним багатством, перебуває під особливою охороною держави, що насамперед стосується саме земель сільськогосподарського призначення.

На думку депутатів, прийняття парламентом закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції.

Народні депутати зазначають, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Суддями-доповідачами у цій справі виступають Ігор Сліденко і Олександр Литвинов.

Як повідомлялося, 31 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

28 квітня Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпорядження своєю власністю та створить прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

У законі йдеться, що власниками земель сільськогосподарського призначення можуть бути: громадяни України, українські юридичні особи з кінцевими бенефіціарними власниками лише з-поміж громадян України, територіальні громади, а також держава.

4 травня до КС надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» та окремих положень Земельного кодексу.

15 травня до КС надійшло ще одне подання – 53 народних депутатів щодо конституційності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».

Подання направили народні депутати із фракції ОПЗЖ Василь Німченко і Наталія Королевська.

У КС обидва «земельні» подання об'єднали в одне провадження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті